Iza Łęcka Iza Łęcka 21.06.2021 13:38
Ratchet & Clank Rift Apart
1563V

Ratchet & Clank: Rift Apart z nietypową sytuacją. Gra notuje wzrost sprzedaży

Ratchet & Clank: Rift Apart to jedna z nielicznych pozycji, jaka w drugim tygodniu sprzedaży zanotowała lepszy rezultat niż w tygodniu premierowym. Gracze z Wielkiej Brytanii przekonują się do widowiskowej opowieści Insomniac Games.

Nowa, efektowna przygoda Ratcheta i Clanka jest dostępna na rynku od 11 czerwca, będąc jedną z nielicznych propozycji Sony, która zadebiutowała wyłącznie na PlayStation 5. Tytuł zebrał bardzo dobre oceny na całym świeciew Japonii nie radzi sobie najlepiej, jednak wiele na to wskazuje, że sympatycy konsolowej rozgrywki z Wysp podejmuje znacznie inne decyzje o zakupach.

W drugim tygodniu sprzedaży tytuł Insomniac Games osiągnął 2% wzrost zainteresowania w Wielkiej Brytanii (fizyczna dystrybucja) – warto zauważyć, że w analogicznym okresie wiele pozycji zalicza spadek zainteresowania i notuje nawet o 70% gorsze wyniki względem poprzednich dni. Ratchet & Clank: Rift Apart to jedna z nielicznych gier, jaka nieustannie cieszy się sporym zainteresowaniem.

Sytuacja jest najprawdopodobniej powiązana z popularnością PlayStation 5 – następne egzemplarze nowej generacji Sony systematycznie trafiają na rozmaite rynki, a w parze z zakupem konsoli podążają również wybory kolejnych gier. Sięgnięcie po najświeższą propozycję Insomniac Games, która jest obecnie jedną z najlepszych ekskluzywnych pozycji w katalogu Japończyków, wydaje się jak najbardziej uzasadnione.

W najnowszym rankingu pozycja Minecraft: Dungeons również wydaje się niemałym zaskoczeniem – dzięki promocji wersji na Nintendo Switcha produkcja Microsoftu uplasowała się na podium, przeskakując o 28 miejsc i osiągając 758% wzrost sprzedaży.

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii (do 19 czerwca):

  1. Ratchet & Clank: Rift Apart
  2. Minecraft: Dungeons
  3. FIFA 21
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. Resident Evil Village
  6. Animal Crossing: New Horizons
  7. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  8. Minecraft (Switch)
  9. Super Mario 3D World + Bowser's Fury
  10. Grand Theft Auto V

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/06/uk_sales_charts_ratchet_and_clank_rift_apart_sells_even_better_in_its_second_week

Tagi: Insomniac Games Ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment