Bloodborne ma otrzymać „ambitny” remaster na PS5. Twórcy mają zapewnić coś więcej niż tylko 4K i 60 fps

Plotka
3550V
Bloodborne ma otrzymać „ambitny” remaster na PS5. Twórcy mają zapewnić coś więcej niż tylko 4K i 60 fps
Iza Łęcka | 21.06.2021, 10:42

Bloodborne nadal nie otrzymał natywnego wsparcia dla PlayStation 5, lecz jak grzyby po deszczu pojawiają się plotki, zgodnie z którymi tytuł From Software miałby trafić na najnowszą konsolę Sony. Według ostatnich doniesień twórcy planują zaoferować „ambitny” remaster.

Niepotwierdzone wiadomości o powrocie Bloodborne przewijają się od wielu miesięcy w naszej branży. Sony wciąż nie zaoferowało aktualizacji umożliwiającej rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę na PlayStation 5 – choć jak wiemy stosowny patch powstał, a japoński producent mógłby z niego skorzystać.

Japończycy wydają się jednak niezainteresowani wskazanymi plikami, gdyż powstaje remaster, który miałby trafić na PlayStation 5. Obecnie do sprawy odniósł się francuski insider SoulsHunt – jego zdaniem Bloodborne jeszcze w tym roku zadebiutuje na PS5, a w późniejszym czasie zostanie zaoferowany graczom na PC.

Zgodnie z jego opinią Bloodborne nie jest przygotowywany przez From Software czy też Blue Point Games, lecz autorzy planują zaproponować „ambitny” remaster, który dostarczy "coś więcej" niż tylko rozgrywkę w rozdzielczości na poziomie 4K oraz w 60 klatkach na sekundę.

SoulsHunt wspomniał dodatkowo, że Bloodborne 2 prawdopodobnie nie powstanie, ponieważ utalentowane studio skupia się na rozwoju świeżych IP.

"Wielu czeka na kontynuację Bloodborne, ale tak się nie stanie. FS woli skupić się na nowych IP. Bloodborne ukaże się jednak w tym roku na PS5 (później na PC)! Remaster nie został opracowany przez Bluepoint ani FS, ale jest ambitny".

Na potwierdzenie ze strony Sony musimy zaczekać, ale warto przyjąć te nowiny z pewnym dystansem. Trzeba jednak odkreślić, że ostatnio SoulsHunt jako jeden z pierwszych informował o Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, które doczekało się zapowiedzi podczas wydarzenia Square Enix na E3.

Źródło: https://wccftech.com/bloodborne-ps5-remaster/

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper