Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.06.2021 09:51
PS3
2207V

PS3 z ogromnym problemem. Niektórzy gracze są bezpodstawnie banowani

Miliony identyfikatorów PS3 wyciekło do sieci pewien czas temu i dopiero teraz widzimy tego skutki. Uczciwi posiadacze konsoli Sony skarżą się na bezpodstawne banowanie sprzętu.

Na początku bieżącego miesiąca Sony przypomniało sobie o PlayStation 3 - japońska korporacja dokładnie w dzień dziecka opublikowała nowy firmware, który zajął się ogólną poprawą wydajności sprzętu. Teraz firma musi uporać się z kolejną niedogodnością skupiającą się na blokowaniu identyfikatorów, co uniemożliwia rozgrywkę.

Blokowanie identyfikatora to nic innego, jak nałożenie permanentnej blokady na kogoś, kto nielegalnie modyfikuje swoją konsolę do różnych celów - najczęściej była to możliwość pobierania wszystkich gier za darmo, co jest zwykłym piractwem. 

Na forum psnprofiles.com możemy znaleźć wiele informacji na temat tego, że miliony identyfikatorów konsol PS3 wyciekły pewien czas temu do sieci, a hakerzy chcący uprzykrzyć życie innym osobom, zaczęli je sprzedawać klientom już wcześniej zbanowanym, aby ponownie mogli pobierać produkcje nie płacąc za to jakichkolwiek pieniędzy.

O problemie wspomniał użytkownik GUDGER666, który w miniony weekend był świadkiem ekranu informującego, że na jego główną konsolę PS3 nałożono blokadę - mimo tego, że nigdy przy niej nie grzebał. Użytkownik, wraz z pomocą innych zbanowanych bezpodstawnie osób, próbuje wyjaśnić sytuację z Sony, więc miejmy nadzieję, że Japończycy zajmą się problemem i odbanują uczciwych odbiorców.

Źródło: https://twistedvoxel.com/major-ps3-console-id-breach/

Tagi: ban konsola PlayStation 3