Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2021 17:47
Outriders i Xbox Game Pass
892V

Outriders w Xbox Game Pass od premiery okazało się sukcesem. Square Enix chwali usługę

Outriders to jedna z dużych produkcji third-party, która zadebiutowała w Xbox Game Pass. Nie wszyscy byli przekonani o słuszności decyzji podjętej przez Square Enix, ale jak się okazuje – wydawca nie narzeka.

Microsoft zaskoczył wrzucając Outriders do Xbox Game Pass, ponieważ była to jedna z ciekawiej zapowiadających się produkcji pierwszych miesięcy 2021 roku. Tytuł trafił na rynek z problemami, które jednak zostały w dużej mierze spowodowane wielkim zainteresowaniem gry. Wydawca i deweloperzy nie spodziewali się aż tak pozytywnych reakcji.

Na ostatniej konferencji finansowej Square Enix został poruszony temat Outriders i Xbox Game Pass – długo musieliśmy czekać na opublikowanie informacji w języku angielskim (oryginał został przedstawiony 19 maja), ale szczegóły ujawnione przez korporację są naprawdę interesujące.

Yosuke Matsuda, prezes studia wspomniał o problemach pozycji i korzyściach płynących z dołączenia gry do usługi:

„Jeśli chodzi o reakcję na Outriders, to choć w momencie premiery pojawiły się drobne problemy z błędami i tym podobne, uważamy, że gra dobrze rozpoczęła swoją przygodę jako nowe IP. Dodatkowo, zostaliśmy mile zaskoczeni, ponieważ wskaźnik sprzedaży cyfrowej dla tego tytułu był bardzo wysoki, a liczba aktywnych użytkowników również pobiła nasze oczekiwania. Wierzymy, że nasza decyzja o udostępnieniu Outriders w ramach Xbox Game Pass firmy Microsoft zaraz po premierze również zadziałała na naszą korzyść”.

Mamy tutaj potwierdzenie, o którym mówił już kilkukrotnie Microsoft – Xbox Game Pass skłania graczy do wydawania więcej w cyfrowej dystrybucji. Outriders osiągnęło również bardzo dobry start.

Co ciekawe, w drugiej połowie maja szef Square Enix potwierdził, że Outriders jest na dobrej drodze, by „stać się kolejną ważną marką dla firmy”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/square-enix-believes-outriders-xbox-game-pass-launch-has-paid-off/

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix Yosuke Matsuda