Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2021 13:59
Read Dead Redemption 2  - Gertruda Braithwaite 0
7974V

Red Dead Redemption 2 z ekscytującą historią. Gracz rozwiązał wielką zagadkę

Red Dead Redemption 2 zachwyca graczy nie tylko ze względu na ciekawą fabułę oraz wielki świat. To liczne poboczne historie pokazują prawdziwy charakter gry i fani spędzają dziesiątki godzin, by rozwiązywać kolejne zagadki. Jeden z największych sekretów pozycji został rozwiązany.

Od premiery Red Dead Redemption 2 gracze próbowali rozwiązać sekret tajemniczej postaci, która została zamknięta w wychodku w pobliżu Braithwaite Manor. Gertruda Braithwaite wypowiada tajemnicze słowa, a gracze mogli dostrzec jej zdeformowane ciało. Od wielu miesięcy trwały starania społeczności RDR, by poznać jej sekret i to udało się YouTuberowi o pseudonimie Strange Man.

Okazuje się, że bohater pomagając Penelopie Braithwaite w ucieczce od rodziny może zaprowadzić kobietę do wychodka Gertrudy, gdzie dowie się, że jest to jej chora psychicznie kuzynka. Jej rodzina nie potrafiła sobie z nią poradzić, więc zamknięto ją w czterech ścianach – miało to być lepsze rozwiązanie niż wysłanie kobiety do sanatorium.

To jednak dopiero początek historii, ponieważ Gertruda wypowiada liczby, które na początku były kojarzone z szyfrem, ale dopiero po pewnym czasie społeczność Red Dead Redemption zrozumiała, że tak naprawdę próbuje ona liczyć – od 1 do 5. Wszyscy zainteresowani wiedzieli, że ta liczba musi mieć jakiś sens i ten udało się odnaleźć w Butcher Creek.

Drzwi pomieszczenia są skierowane w kierunku tego miasta, co nie jest przypadkiem, ponieważ właśnie w Butcher Creek można odnaleźć pięć wychodków, w których znajdują się oznaczenia. Strange Man zaznaczył te miejsca na mapie, a następnie połączył liczby (od 1 do 5) i zobaczył... Pentagram.

Read Dead Redemption 2  - Gertruda Braithwaite 1

Według teorii fanów Red Dead Redemption 2, Geartuda Braithwaite nie jest tak naprawdę chora, a została opętana przez demona i właśnie z tego powodu rodzina postanowiła ją odizolować. Tę teorię ma potwierdzać również fakt, że kobieta posiada zdeformowaną twarz – jest to dokładnie rozszczep podniebienia.

Tutaj na pewno warto dodać, że w Butcher Creek znajduje się spalony dom, w którym w nocy pojawia się czerwony pentagram, a podczas misji The Wisdom of the Elders gracz ma okazję odwiedzić to miejsce. Gdy wraca – otrzymuje wiadomość, że osadę zaatakowały wściekłe psy lub demony.

Read Dead Redemption 2  - Gertruda Braithwaite 2

Źródło: https://www.reddit.com/r/reddeadmysteries/comments/nzg6ow/gertrude_braithwaite_and_her_numbers_finally/

Tagi: red dead redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two