Iza Łęcka Iza Łęcka 15.06.2021 08:20
Smutny Batman
3730V

Serial Harley Quinn bez sceny seksu z Batmanem, bo „bohaterowie tego nie robią”. DC boi się o sprzedaż zabawek

DC nie zamierza prezentować swoich superbohaterów w jednoznacznych scenach. Twórcy serialu „Harley Quinn” musieli pozbyć się ujęć seksu oralnego z produkcji, gdyż włodarze DC nie wyrazili zgody na zaprezentowanie Batmana w sytuacji tego typu.

„Harley Quinn” to jedna z animacji dla dorosłych, której trzeci sezon zadebiutuje na HBO Max. Pracując nad najnowszymi historiami twórcy doświadczyli pewnych trudności - potwierdzono, że zespół chciał wpleść niezwykle realistyczną scenę seksu oralnego, w którym uczestniczył Batman oraz Catwoman, jednak DC zgłosiło zdecydowany sprzeciw.

Podczas rozmowy z redakcją Variety Justin Halpern, producent wykonawczy i współtwórca „Harley Quinn”, zdradził, że kreowanie historii ze złoczyńcą w roli głównej jest „niesamowicie satysfakcjonujące” i zapewnia dużą swobodę, ponieważ twórcy mogą pokusić się o efektowne sceny. Halpern chwali również współpracę z DC, które wielokrotnie było zdolne do „przesunięcia granic” - choć producent wspomniał również o zaskakującej dyskusji, jaka wywiązała się w trakcie omawiania jednego z odcinków serialu.

W trzecim sezonie animacji scenarzyści planowali przedstawić scenę seksu oralnego Batmana z Catwoman, jednak przedstawiciele DC zainterweniowali, zarzekając się, że zespół „absolutnie nie może tego zrobić”, ponieważ „bohaterowie tego nie robią”. W trakcie negocjacji Justin Halpern zażartował, czy Batman to „samolubny kochanek”, lecz przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za komiksy był bardzo szczery i skupił się wyłącznie na wizerunku superbohatera, z którym łączy go wielu odbiorców, również tych najmłodszych. Jak podkreślono DC sprzedaje zabawki z herosami, a trudno jest oferować tego typu produkty po tak zdecydowanych scenach.

Obecnie nie wiemy zbyt wiele o fabule nadciągających epizodów „Harley Quinn”, nad którymi trwają intensywne prace. Miejmy jednak nadzieję, że zespół Halperna przedstawi historię zgodnie z własnymi zamierzeniami - w końcu to produkcja przeznaczona dla dojrzałych widzów.

Źródło: https://www.ign.com/articles/dc-has-a-lot-of-thoughts-on-batmans-sex-life?

Tagi: batman DC harley quinn