Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2021 23:57
Capcom podsumowanie
2037V

Capcom na E3! Podsumowujemy i oceniamy show

Capcom właśnie zakończył konferencję zorganizowaną z okazji E3 2021. Korporacja postawiła na swoje znane IP, więc na wydarzeniu nie zabrakło pozycji z serii Monster Hunter oraz Resident Evil. Jak oceniacie show? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Capcom na E3 – w oczach redakcji PPE.pl

Roger: Capcom zarobił tyle floty na Moster Hunter i Resident Evil, że mógł sobie przejść spacerkiem obok E3. I przeszedł. Prezentacja bez żadnej niespodzianki, skupiona na kolekcji gier detektywistycznych, odchodach 25-lecia Resident Evil i Monster Hunterze, o czym wszyscy wiedzieliśmy wcześniej. Liczyłem na jakieś miłe zamknięcie. Teaser Street Fighter 6, nowy materiał z Pragmaty, naiwnie marzyłem o nowym Dino Crisis czy Onimushy. Choćby logo, jak niegdyś z Metroidem. Dostałem na koniec to, za czym akurat specjalnie nie przepadam – esport. Największy plus? Ocena w górę za bardzo uroczą i energiczną prezenterkę, która nie pozwalała zasnąć tryskając entuzjazmem. Konferencja, która była naprawdę zbędna. 

Ocena: 2/6

Wojtek: Smutne... Capcom pojawił się na E3, ale w zasadzie można powiedzieć, że firmy tutaj nie było. Pokazy Monster Hunterów? Identyczne „show” widzimy dosłownie, co kilka tygodni... Wielka zapowiedź z serii Resident Evil? Brak czegokolwiek... The Great Ace Attorney Chronicles? Szkoda komentować. Ech, nie mam pojęcia, po co była ta konferencja.

Ocena: 1/6

Mateusz: Oglądając dzisiejszy pokaz Capcomu miałem wrażenie, że wszyscy wydawcy chowają głowę w piasek po tym, co zaprezentował wczoraj Xbox. Microsoft (i oczywiście Bethesda) zmiotło wszystko z planszy i ciężko będzie, aby ktokolwiek ich przebił w trakcie E3 - a na pewno nie przedstawiając wydane już tytuły. Prezentacja nowej zawartości do RE Village była naprawdę żenująca - naprawdę nie dało się przedstawić paru, nawet pomniejszych szczegółów dot. tego rozszerzenia? Eh, szkoda.

Ocena: 1/6

I jak oceniacie wydarzenie Capcomu na E3? Weźcie udział w ankiecie i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pokazu.

Capcom na E3 – podsumowanie:

Tagi: Capcom capcom e3 2021 e3 2021