Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.06.2021 10:22
Soulstice na PS5, XSX i PC. Walki w parach jak w Astral Chain i inspiracje Devil May Cry
684V

Soulstice na PS5, XSX i PC. Walki w parach jak w Astral Chain i inspiracje Devil May Cry

O Soulstice napisaliśmy pokrótce już w newsie zbiorczym o PC Gaming Show i Future Games Show. Warto jednak rozwinąć temat tej bardzo obiecującej produkcji - tym bardziej że tytuł trafi również na konsole.

Autorzy Soulstice mają wielkie ambicje. Włoscy deweloperzy zapewniają, że nie odcinają kuponów od innych gier akcji, chcąc stworzyć tytuł nawet lepszy od Astral Chain czy marki Devil May Cry, które stanowią dla nich główne inspiracje.

Podczas E3 2021 PC Gaming Show mogliśmy podziwiać pierwszy materiał wideo z Soulstice. Pod względem rozgrywki gra faktycznie może się kojarzyć ze świetnym Astral Chain od PlatinumGames. W Soulstice walczymy w tandemie - sterując jednocześnie parą postaci, zwanymi "Chimerami".

"Chimery to hybrydowi wojownicy, wytworzeni z fuzji dwóch dusz. To jedyne istoty, które mogą się bronić przez Upiorami, agresywnymi stworzeniami zrodzonymi z Chaosu, które terroryzują planetę" - tak przygodę z Soulstice opisują deweloperzy z włoskiego zespołu Reply Games.

Oprócz pierwszego materiału wideo do dyspozycji mamy screenshoty (poniżej w galerii) oraz więcej gameplayu, który został udostępniony na oficjalnej stronie projektu. By obejrzeć rozszerzoną rozgrywkę należy zarejestrować się na stronie gry.

Soulstice trafi na PS5, XSX/XSS oraz PC w 2022 roku.

Tagi: pc ps5 soulstice XSX