Iza Łęcka Iza Łęcka 14.06.2021 07:35
Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin
1472V

Demo Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin nie działa. Gracze śmieją się i krytykują Square Enix

Square Enix hucznie zapowiedziało możliwość przetestowania Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin przez posiadaczy PlayStation 5, lecz wydaje się całkiem możliwe, że do końca nie sprawdzono plików. Demo jest do pobrania, jednak nie działa na żadnej wersji PS5.

O zapowiedzi Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin pisaliśmy jeszcze przed E3 – swego czasu informatorzy potwierdzili opracowanie gry przez Team Ninja, czyli twórców serii Nioh oraz Ninja Gaiden. Warto podkreślić, że pozycja zadebiutuje nie tylko na konsolach Sony, co na pewno ucieszy entuzjastów uniwersum Square Enix, którzy na co dzień korzystają z Xboksów.

Sony jednak zagwarantowało swojej społeczności możliwość sprawdzenia Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin przed premierą. Po efektownym ogłoszeniu okazuje się, że chętni doświadczają pewnych kłopotów, gdyż dema nie można uruchomić. Square Enix opublikowało na serwerach Japończyków niesprawny plik, co skutecznie uniemożliwia posiadaczom PlayStation 5 zapoznanie się z tytułem.

Twórcy potwierdzili problem i dążą do jego naprawy:

Sytuacja spotkała się z mieszanym odbiorem, a wielu graczy nie szczędzi przykrych słów w kierunku twórców. Gracze śmieją się z trudności i krytykują działania deweloperów – zdaniem niektórych Square Enix powinno usunąć pozycję, która nie ma nic wspólnego z serią Final Fantasy.

Źródło: Twitter: fforigin

Tagi: demo problemy Square Enix Stranger on Paradise: Final Fantasy Origin