Iza Łęcka Iza Łęcka 11.06.2021 13:43
Kingdom Come Deliverance Switch
772V

Kingdom Come Deliverance trafi na Nintendo Switcha dzięki fanom. Reakcja graczy na błąd była kluczowa

Już wczoraj potwierdziliśmy wydanie Kingdom Come Deliverance na Nintendo Switcha, tymczasem obecnie otrzymaliśmy najświeższe szczegóły, dzięki którym powstanie specjalna wersja. Gra będzie dostępna na konsoli Nintendo dzięki sympatykom produkcji, którzy niezwykle pozytywnie zareagowali na błędną informację podaną przez Japończyków.

Kingdom Come: Deliverance zadebiutowało dotychczas na trzech platformach (PlayStation 4, Xbox One, PC), jednak możemy oczekiwać udostępnienia produkcji również na Nintendo Switchu. Co ciekawe, o nowej wersji gry wcześniej poinformowało między innymi Nintendo. Wiadomość spowodowała entuzjastyczne przyjęcie ze strony wielu graczy, którzy chcieli poznać przygodę na hybrydowej konsoli. Po pewnym czasie okazało się, że Japończycy popełnili błąd. Sytuację jednak dostrzegł wydawca, który postanowił zareagować:

„Przez pomyłkę w zapowiedziach znalazła się też, nieplanowana wtedy, wersja na Switcha. Szybko to poprawiono, ale informacja się już rozeszła po mediach społecznościowych. Bardzo pozytywne przyjęcie wiadomości przez fanów było pouczające i kluczowe w podjęciu późniejszej decyzji. Saber Interactive, studio również należące do Koch Media, już niejednokrotnie pokazało, że jest właściwym partnerem przy realizacji nieobliczalnych, ambitnych pomysłów”.

Projektem zajmie się Saber Interactive, które przygotowało już między innymi Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha. Do sprawy odniósł się również Tobias Stolz-Zwilling, PR Manager w Warhorse Studios:

„To niesamowite, jak duże zaangażowanie i wpływ na tworzenie gier mogą mieć gracze z całego świata. Ogromna ilość ich opinii i reakcji skłoniła nas do ponownego rozważenia naszych możliwości i skontaktowania się z Saber Interactive, idealnym kandydatem do tego ambitnego przedsięwzięcia.”

Obecnie nie poznaliśmy daty premiery Kingdom Come Deliverance na Nintendo Switcha oraz nie zobaczyliśmy materiałów z gry. Szczegóły mają jednak pojawić się wkrótce.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Deep Silver Kingdom Come: Deliverance Warhorse Studios