Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.06.2021 11:56
The Sims 4 Wiejska sielanka na pierwszym zwiastunie. Nadciąga wielkie rozszerzenie
438V

The Sims 4 Wiejska sielanka na pierwszym zwiastunie. Nadciąga wielkie rozszerzenie

Wygląda na to, że EA jeszcze długo ma zamiar wspierać The Sims 4. Właśnie ujawniono kolejne rozszerzenie do tej bardzo popularnej produkcji.

Po Wystroju Marzeń i Zjawiskach Paranormalnych EA ujawnia kolejny dodatek, tym razem skupiony na motywach rustykalnych. Nasze postacie w The Sims 4 wybiorą się już w lipcu na wieś.

Rozszerzenie nazwano "Wiejska sielanka", co chyba dobrze oddaje tematykę DLC, bo na ciężką, rolniczo-hodowlaną robotę nie ma tu miejsca. DLC skupia się na rekreacji i przyjemnym spędzaniu czasu. W DLC będziemy mogli kupić krowę, lamę czy kurczaki oraz dokarmiać/pielęgnować takie zwierzaki jak króliki, ptaki czy lisy.

Do premiery The Sims 4: Wiejska sielanka dojdzie już 22 lipca 2021 r. Osoby, które skuszą się na zakup rozszerzenia w terminie do 2 września (a więc nawet już po premierze DLC) otrzymają bonusową zawartość: rower, którym mogą się przemieszczać nasze simy, figurkę skrzata i drzewko dekoracyjne. Rzeczone motywy zaprezentowano w 2 minucie poniższego nagrania.

DLC będzie dostępne na PC (Steam, Origin), XOne i PS4.

Oficjalny opis Wiejskiej sielanki:

Wsi spokojna, wsi wesoła

Życie na prowincji to coś więcej, niż myślisz. Może to i niewielkie miasteczko, lecz jej mieszkańcom nie brakuje tematów do rozmów. Utnij sobie pogawędkę z właścicielem pubu „U gnoma” lub sprzedawcą w sklepie spożywczym – możesz poznać mnóstwo szalonych historii i plotek. Jeśli starczy Ci odwagi, możesz nawet wpaść do sklepu ogrodniczego Zadeckich, by zasięgnąć porady. (Zapamiętaj: Agata jest miła, a Agnieszka gburowata. Obie za to uwielbiają racuchy). Zdarza się też, że miejscowi potrzebują pomocy. Jeśli załatwisz dla nich kilka sprawunków, mogą Ci się odwdzięczyć ciekawymi podarunkami.

Co tydzień w Finchwick odbywa się jarmark, na który licznie ściągają Simowie. Burmistrz pełni funkcję sędziego, oceniając wszystkie zgłoszenia – od warzyw po kurczaki – a reszta mieszkańców z radością bierze udział w wydarzeniu.

Spraw sobie krowę

Dokładnie tak! W tym nowym, sielankowym świecie Simowie żyją w symbiozie z krowami, lamami, kurczakami, królikami oraz lisami. Zaprzyjaźniaj się z dzikimi królikami, lisami i ptakami, a odwdzięczą Ci się one prezentami oraz pomocą w ogrodzie. W domu możesz otoczyć opieką swoich przyjaciół w oborze i kurniku. A czemu nie wszystko naraz? Im więcej zwierząt, tym lepiej.

Simowie z cechą „Miłośnik zwierząt” uwielbiają opiekować się stworzeniami. To, jakie utrzymasz relacje ze zwierzętami, będzie miało wpływ na to, jak będą one na Ciebie reagować. W zdobyciu ich uznania pomogą Ci przysmaki. Rozmaite rodzaje przysmaków dla zwierząt wywołują różne efekty w zależności od nastroju zwierzęcia! Smakołyki pozwolą Ci zmienić smak mleka Twojej krowy, kolor wełny lamy, a nawet wygląd kurczaków. (Jeśli chcesz uzyskać mleko czekoladowe, musisz znaleźć w lesie czekogody lub zamówić je poprzez dostawę produktów spożywczych).

Zapuść korzenie

I zasiej trochę warzyw! Pojawienie się nowych grządek spowodowało olbrzymią ekscytację olbrzymimi roślinami użytkowymi. Zasiej gigantyczne arbuzy, bakłażany, dynie, grzyby i sałatę i zrób wrażenie na sąsiadach. Zabierz dzieci do ogrodu i pokaż im, jak dbać o te ogromne rośliny. Gdy już w pełni urosną (warzywa, nie dzieci), zgłoś je do konkursu na jarmarku w Finchwick lub zbierz je i przygotuj z nich zdrowe posiłki.

Wyzwanie parceli „Proste życie” zmniejsza koszty gotowania, ale przepisy są całkowicie zależne od tego, jakie składniki posiadasz w swoim wyposażeniu. Zbieraj grzyby i jagody w pobliskim lesie, pożyczaj mleko i jajka od zwierząt i dbaj o to, by w Twoim ogrodzie było pełno roślin. Czegoś Ci brakuje? Złóż zamówienie w miejscowym sklepie spożywczym, a wszystkie potrzebne składniki zostaną dowiezione prosto pod Twoje drzwi. (Nie zapomnij dać napiwku dostawcy!) Skoro już mówimy o gotowaniu – zbierz całą rodzinę w kuchni i przygotujcie Yorkshire pudding, Beef Wellington lub inne przepyszne dania. Dzięki temu kuchnia stanie się prawdziwym sercem domu.

Tagi: Electronic Arts Maxis the sims The Sims 4 wiejska sielanka