Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2021 13:42
Resistance 4
667V

Resistance 4 miało zostać odrzucone przez Sony. Seria może szybko nie wrócić

Na PS4 i PS5 nie brakuje produkcji umiejscowionych w postapokaliptycznych światach, dlatego Insomniac Games nie mogło zrealizować Resistance 4. Kilka lat temu Sony miało odrzucić projekt przedstawiony przez deweloperów.

Insomniac Games zaoferowało ostatnio pierwszą w pełni next-genową produkcję na PlayStation 5, która zbiera pochwały od wielu dziennikarzy. Mówi się jednak, że amerykańskie studio podobno chciało wrócić do serii Resistance, lecz wydawca nie był zainteresowany stworzeniem nowej odsłony.

Co mogło być powodem tej decyzji? Podczas podcastu Sacred Symbols Colin Moriarty wspomniał, że deweloperzy zaproponowali stworzenie Resistance 4 i nawet doszło do wewnętrznej prezentacji dla włodarzy Sony, ale Japończycy nie byli zainteresowani kolejną pozycją osadzoną w postapokaliptycznych realiach:

„Resistance 4 zostało zaprezentowane [PlayStation] i [...] oni odrzucili produkcję, ponieważ była zbyt podobna do The Last of Us i nie chcieli, żeby te dwie gry się na siebie nakładały. Tak więc, Resistance zostało w tym czasie anulowane”.

Należy podkreślić, że opisana sytuacja miała miejsce kilka lat temu i od tego czasu gigant branży gier dorobił się kolejnych postapokaliptycznych serii, które mogły przyczynić się do zmiany kierunku prac Insomniac Games i podjęcia się rozwijania tytułów z uniwersum Spider-Mana.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że pewnego dnia utalentowani deweloperzy zrobią niemałą niespodziankę, zapowiadając Resistance 4. IP, które zadebiutowało na PlayStation 3,  posiada ogromny potencjał i byłoby znakomitym rozbudowaniem oferty Sony.

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-resistance-4-turned-down-by-sony-due-to-it-having-too-many-post-apocalyptic-games-in-the-pipeline/

Tagi: Insomniac Games Resistance Resistance 4