Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2021 10:34
Rojst 97
538V

Rojst 97 będzie kolejnym hitem Netflixa? Mocny zwiastun potwierdza datę premiery polskiego serialu

Po przejęciu praw do serialu „Rojst”, Netflix podjął się rozbudowania klimatycznej historii. Dzięki najnowszemu zwiastunowi „Rojst 97” poznaliśmy datę premiery kolejnego sezonu. Śledztwo, którym zajmuje się Anna Jass, może okazać się kolejną mocną opowieścią dostępną na platformie.

Dzisiaj na portalu przedstawiliśmy już pierwsze lipcowe premiery Netflixa, tymczasem możemy oficjalnie potwierdzić, że ta interesująca lista zostanie wzbogacona o „Rojst 97”. Serial zadebiutuje 7 lipca – widzowie w tym dniu zapoznają się z 6 odcinkami historii.

O czym opowiada fabuła „Rojst 97”? Po zalaniu części miasta oraz lasu na Grontach dochodzi do odkrycia zwłok nastoletniego chłopaka oraz szczątek innych ofiar. Śledztwo przejmuje warszawska policjantka Anna Jass (Magdalena Różczka), a towarzyszy jej miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). Jednocześnie dziennikarze Zarzycki i Wanycz pracują nad stworzeniem intrygującego reportażu. Wraz z postępem sprawy okazuje się, że mieszkańcy miasta skrywają znacznie więcej tajemnic, a osoba, która potencjalnie może znać odpowiedzi na najważniejsze pytania, nie potrafi poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami z przeszłości.

"Rojst’97 poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia".

Za reżyserię produkcji odpowiedzialny jest Jan Holoubek, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Kasprem Bajonem. Wcześniej wspomnianym aktorom na ekranie towarzyszyć będą również: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Michał Kaleta, Ireneusz Czop, Marcin Bosak, Piotr Fronczewski.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: data premiery Netflix Rojst Rojst 97 zwiastun