Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2021 12:02
STALKER 2 wyciekł do Sieci. Zobaczcie filmik ze skasowanego projektu
1177V

STALKER 2 wyciekł do Sieci. Zobaczcie filmik ze skasowanego projektu

Od dawna w Sieci pojawiają się materiały ze skasowanego STALKERA, który był produkowany w okolicach 2011 roku. Właśnie otrzymaliśmy najciekawszy wyciek tego typu.

Jeszcze niedawno, przy okazji opublikowania kilku świetnych grafik koncepcyjnych, spekulowaliśmy, że prawdopodobnie wypracowany kod STALKER 2 przepadł bezpowrotnie. Okazuje się, że jest inaczej. Prototypowa wersja STALKER 2 pojawiła się w Sieci i dzięki temu możemy przyjrzeć się nawet "gameplayowi" z nigdy niedokończonego projektu. Dodajmy dla jasności, że STALKER 2 z 2011 roku nie ma nic wspólnego, jeśli chodzi o kod/wypracowane pliki z nadciągającą kontynuacją, która ma trafić na rynek w 2021 roku lub później.

Poniżej czeka na was prezentacja plików STALKER 2, które zostały uruchomione w X-Ray Editorze. To oczywiście bardzo niekompletna, robocza wersja gry, w której nie działa wiele funkcji. Wygląda na to, że nie zaimplementowano w niej nawet przeciwników i "zabawa" ogranicza się tylko do zwiedzania różnych lokacji, które również nie zostały dokończone. W miejscówkach widać NPC-ów, ale nie da się z nimi wejść w interakcję.

Co ciekawe - oprócz plików STALKER 2 wyciekły też dokumenty produkcyjne. Dowiadujemy się z nich, że studio planowało stworzyć kampanię singleplayer na ok. 10 godzin, a wykonanie misjib pobocznych miało zapewnić dodatkowe 20 godzin zabawy. Gra miała się też dorobić multiplayera dla 32 osób. Premiera była planowana na PC, X360 i w późniejszym okresie "prawdopodobnie również na PS3".

Jak widać prace nad STALKER 2 w 2011 roku były całkiem zaawansowane. Do dzisiaj nie wiadomo, co dokładnie zaważyło na decyzji o skasowaniu projektu. Po grafiki koncepcyjne z gry odsyłam was tutaj.

Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/stalker-2-build-2011-has-been-leaked-online/

https://nintendosmash.com/design-documents-concept-art-and-an-early-build-of-the-canceled-version-of-stalker-2-have-leaked-online/
 
https://youtu.be/_4iyMIQLaC8

Tagi: