Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2021 09:39
Samsung Sam podbija Internet. Fani spekulują czy to wirtualna asystentka, która zastąpi Bixby
2293V

Samsung Sam podbija Internet. Fani spekulują czy to wirtualna asystentka, która zastąpi Bixby

Od wczoraj wielką furorę w Sieci robi Samsung Sam, czyli możliwa nowa, wirtualna asystentka, która miałaby się pojawić w smartfonach koreańskiego koncernu.

Niektórzy już widzą, jak Samsung Sam, wirtualna postać, niczym z animacji Pixara, zastępuje asystenta Bixby. Dużo w tym jednak przesady, bo wszystko wskazuje na to, że Samsung Sam jest tylko "maskotką AI", stworzoną na lokalne potrzeby promocyjne firmy. Przygotowaniem animacji z postacią zajęło się Lightfarm Studios we współpracy z należącą do Samsunga Cheil Agency.

"Postać, która przeszła przemianę z 2D do wersji 3D ma teraz znacznie więcej póz, min i animacji. Sam to wynik współpracy Cheil Agency z Lightfarm i jesteśmy zachwyceni, że możemy być częścią tego projektu" - taki wpis opublikowano na stronie Lightfarm.

Tekst dotyczący Samsung Sam szybko został skasowany z rzeczonej witryny, co wskazuje na to, że maskotka koreańskiej firmy nie miała ujrzeć światła dziennego w obecnej formie. Pewne jest jedno - Sam już podbiła serca miłośników mobilnych technologii. Na Twitterze zaroiło się od wpisów z pochwałami wizerunku postaci. Jeśli chodzi o status projektu - czy to faktycznie przyszły wirtualny asystent firmy, czy tylko jednorazowa akcja promocyjna - musimy poczekać na komentarz Samsunga.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9643631/Samsungs-new-virtual-assistant-leaks-online-showing-Pixar-like-character.html
https://www.phonearena.com/news/samsung-rumored-to-replace-bixby-with-3d-sam_id132518

Tagi: samsung samsung sam smartfony