Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2021 18:03
Microsoft Flight Simulator
1318V

Twórcy Microsoft Flight Simulator znacząco zmniejszyli rozmiar gry. Studio szykuje się do premiery na Xboksach

Microsoft Flight Simulator wkrótce powinno przylecieć na Xboksy Series X|S. Twórcy właśnie opublikowali nową aktualizację, dzięki której znacząco zmniejszają rozmiar produkcji, a dodatkowo w dokumentacji wspominają już o konsoli Microsoftu. W przyszłym miesiącu powinniśmy poznać szczegóły premiery.

W zeszłym roku amerykańska korporacja oficjalnie potwierdziła przybycie Microsoft Flight Simulator na Xboksy Series X|S i premiera tytułu ma odbyć się latem. Twórcy ostatnio wspominali, że nie są pewni, czy uda im się dostarczyć grę na Xboksa One, ale najwidoczniej edycja na XSX|S zbliża się wielkimi krokami.

Asobo Studio wydało w tym tygodniu dużą aktualizację, która dzięki optymalizacji zmniejsza pierwsze pobieranie z ponad 170GB do „zaledwie” 83GB. Plik i tak jest duży, ale jednocześnie znacznie mniejszy od opcji, z którą do niedawna mierzyli się piloci na PC.

Możemy podejrzewać, że ruch deweloperów jest związany z premierą konsolowego wydania – jak wiadomo na Xboksach Series X|S takie zmniejszenie objętości rozmiaru gry będzie świetną informacją dla wielu graczy.

To jednak nie koniec poszlak prowadzących nas do premiery Microsoft Flight Simulator na Xboksach – deweloperzy przygotowali także przestrzeń dla informacji o konsolowej wersji:

„Stworzenie strony dedykowanej Xbox X|S w dokumentacji, która zbiera najnowsze informacje i najlepsze praktyki dotyczące portowania zawartości na Xboksa”.

„Dodano stronę z przykładami ilustrującymi optymalizację modeli specjalnie dla konsoli Xbox, chociaż przedstawione przykłady są istotne dla wszystkich osób tworzących dodatki.”

Wiele na to wskazuje, że Asobo Studio przygotowuje się już do debiutu Microsoft Flight Simulator na konsolach i właśnie z tego powodu twórcy dbają o niezbędne szczegóły dla autorów modyfikacji.

Źródło: https://www.flightsimulator.com/release-notes-1-16-2-0-sim-update-iv-now-available/

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios