New Nintendo Switch Pro z konkretami? Hiszpanie przedstawiają szczegóły urządzenia

Gry (plotka)
3179V
New Nintendo Switch Pro z konkretami? Hiszpanie przedstawiają szczegóły urządzenia
Wojciech Gruszczyk | 28.05.2021, 16:35

Nintendo wciąż nie zapowiedziało nowego Nintendo Switcha, ale w Sieci pojawiły się kolejne konkrety dotyczące sprzętu. Korporacja zadbała o pewne zmiany w bryle, które mogą zostać dobrze odebrane przez wielu graczy.

Wczoraj redakcja Bloomberg ujawniła ciekawą wiadomość dotyczącą nowego Nintendo Switcha, a następnie kilka redakcji potwierdziło, że sprzęt ma zostać zaprezentowany jeszcze przed E3, ponieważ deweloperzy mają na cyfrowych targach pokazywać swoje gry w oparciu o nową platformę. Japończycy nadal nie zareagowali, ale teraz uzyskane szczegóły postanowił przedstawić hiszpański serwis Vandal.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zdaniem dziennikarzy – faktycznie wkrótce odbędzie się pokaz „New Nintendo Switch Pro”. Redakcja otrzymała szczegóły od „azjatyckiego producenta peryferiów”, który choć nie przedstawił szczegółów specyfikacji wewnętrznej, to potwierdził informacje dotyczące zewnętrznych elementów.

New Nintendo Switch Pro ma być zbliżonego rozmiaru względem oryginalnego modelu, ale urządzenie otrzyma 7-calowy ekran OLED. Nintendo niemal całkowicie zniwelowało czarną ramkę obok wyświetlacza, więc udało się zachować znaną bryłę, co jest ważne dla firm produkujących akcesoria – sprzęt będzie mógł pasować do znanych etui.

New Nintendo Switch Pro z konkretami? Hiszpanie przedstawiają szczegóły urządzenia

Konsola ma otrzymać inną, bardziej stabilną podstawkę, która przypomina rozwiązanie znane z laptopów Surface Pro. W innym miejscu będzie wkładać się kartę microSD, ale największa zmiana pojawiła się w przypadku docka.

Tak jak wcześniej zapowiadano, New Nintendo Switch Pro ma oferować wsparcie rozdzielczości 4K po podłączeniu do ekranu, a sama stacja ma być odrobinę szersza, ponieważ otrzyma dwa porty USB 3.0 (aktualny to 2.0) i będzie zawierał port Ethernet.

Informatorzy redakcji Vandal wspominają, że jednoczesny debiut konsoli na całym świecie nie jest pewny, a premiera w Europie może odbyć się pod koniec listopada. W dodatku gracze mogą zmierzyć się z „dość ograniczoną liczbą konsol”. Jak wiadomo również Nintendo odczuwa kryzys półprzewodników, więc w dniu premiery mogą pojawić się problemy z dostępnością sprzętu.

New Nintendo Switch Pro z konkretami? Hiszpanie przedstawiają szczegóły urządzenia

Źródło: https://vandal.elespanol.com/noticia/1350744733/nuevos-detalles-exclusivos-de-switch-pro-pantalla-tamano-dock-llegada-a-europa/

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper