PlayStation Direct zmierza do Europy. Sony chce sprzedawać PS5 i gry we własnym sklepie

Gry
1684V
PlayStation Direct zmierza do Europy. Sony chce sprzedawać PS5 i gry we własnym sklepie
Wojciech Gruszczyk | 28.05.2021, 12:30

PlayStation Direct bardzo dobrze radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, więc Sony chce uruchomić własny sklep również na Starym Kontynencie. Poznaliśmy pierwsze kraje, z których gracze kupią PS5 i gry bezpośrednio od japońskiego producenta.

Sony ma duże plany dotyczące inwestycji na trzy następne lata i wśród projektów korporacji jest uruchomienie PlayStation Direct w Europie. Sklep Sony bardzo dobrze radzi sobie w Stanach Zjednoczonych i to właśnie za jego pośrednictwem gracze mogą kupić między innymi PlayStation 5, kontrolery DualSense czy też gry na PS4 oraz PS5.

Bezpośrednia propozycja Sony została uruchomiona w USA już we wrześniu 2019 roku, ale według najnowszych informacji – PlayStation Direct w aktualnym roku finansowym (do 31 marca 2022 roku) zadebiutuje również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Francji, Belgii, Holandii oraz w Luksemburgu.

Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, potwierdził dobre wyniki PlayStation Direct i chęć ekspansji na Stary Kontynent:

„PlayStation Direct osiągnęło znaczące przychody na rynku amerykańskim w ciągu niewiele ponad roku od rozpoczęcia działalności. Planujemy 300% dalszy wzrost w tym roku fiskalnym, w czym pomoże nam zbliżający się start w Europie”.

Aktualnie jednak nie otrzymaliśmy ostatecznych szczegółów, więc nadal możemy mieć nadzieje, że lista zostanie rozbudowana i jeszcze w następnych miesiącach PlayStation Direct wystartuje również w Polsce. Czasami Sony właśnie w swoim sklepie proponuje ekskluzywne promocje, które na pewno zainteresowałyby graczy z naszego kraju.

Źródło: https://www.psu.com/news/playstation-direct-is-officially-coming-to-europe-meaning-you-can-buy-a-ps5-from-sony/

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper