Days Gone to kolejny sukces PlayStation na PC, ale Horizon Zero Dawn zaliczył znacznie lepszy start

News
1222V
Days Gone to kolejny sukces PlayStation na PC, ale Horizon Zero Dawn zaliczył znacznie lepszy start
Iza Łęcka | 26.05.2021, 09:39

Nie bez powodu Sony zdecydowało się zaoferować więcej gier na PC. Od chwili debiutu na nowej platformie Days Gone cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak to przygoda Aloy, pomimo kilku trudności, mogła poszczycić się znacznie lepszym startem.

Days Gone to znacznie bardziej dopracowany port niż Horizon Zero Dawn, lecz z otwartym światem zaproponowanym przez Guerrilla Games w pierwszych dniach od premiery zainteresowało się znacznie więcej odbiorców.

Sony może jednak mówić o kolejnym sukcesie – Days Gone uplasowało się na pozycji lidera wśród Globalnych Bestsellerów Steam, a w najdogodniejszej chwili w klimatyczną historię z zombiakami grało jednocześnie 27 450 użytkowników. Na platformie Valve tytuł zgarnął 92% pozytywnych ocen. Dobre przyjęcie nie powinno nikogo dziwić – Digital Foundry sprawdzało port i potwierdziło ulepszenie oświetlenia, poprawę jakości tekstur i rozdzielczości. Graczom korzystającym z PC powinny spodobać się rozbudowane ustawienia oraz krótszy czas wczytywania.

Warto jednak zauważyć, że Horizon Zero Dawn pomimo słabszego portu, jaki borykał się z wieloma problemami, w ciągu kilku pierwszych dni od premiery zgromadził ponad 56 557 fanów otwartych światów, którzy w tym samym momencie poznawali przygodę Aloy. Choć początkowo odbiorcy krytykowali pozycję Guerrilla Games, obecnie średnia produkcji wynosi 80%.

Sprawdźcie naszą recenzję Days Gone na PC, w której Mateusz nie szczędzi pochwał propozycji Bend Studio.

Źródło: https://www.pcgamer.com/days-gone-did-well-on-pc-but-not-as-well-as-horizon-zero-dawn/

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych