Metal Gear Solid i Silent Hill trafią w ręce zewnętrznych zespołów? Konami: proszę czekać na przyszłe projekty

Gry (plotka)
1097V
Metal Gear Solid i Silent Hill trafią w ręce zewnętrznych zespołów? Konami: proszę czekać na przyszłe projekty
Wojciech Gruszczyk | 24.05.2021, 18:39

Konami może w przyszłości zaskoczyć kilkoma współpracami. Producent najwidoczniej jest zainteresowany dzieleniem się IP i w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się ważne ogłoszenia.

W kwietniu pojawiły się przecieki, według których Konami chce licencjonować swoje największe marki, by móc zarabiać na nowych częściach takich produkcji jak Metal Gear Solid, ale to zewnętrzne studia mają wykonywać całą pracę. W dodatku później pojawiły się plotki dotyczące powrotu takich IP jak MGS, Silent Hill oraz Castlevania.

Nadal nie otrzymaliśmy konkretnych zapowiedzi, ale najwidoczniej te mogą nadejść już wkrótce. Shin Murato z Konami rozmawiał z dziennikarzem JPGames na temat opracowania GetsuFumaDen: Undying Moon. Producent z japońskiego studia nie ukrywał, że Konami chciało powrotu tego IP:

„Nieustannie inspirują nas różne tytuły indie, to jak wprowadzają innowacje i produkują ekscytujące gry. Czuliśmy, że GetsuFumaDen będzie interesującym IP do przywrócenia, aby podążać za tym indie podejściem, więc zdecydowaliśmy się skontaktować ze studiem GuruGuru, ponieważ dobrze znamy ten zespół. Oni badali nowe podejścia do projektowania graficznego i stwierdzili, że będą świetnie pasować do tej marki. Pomogło nam to również, że w zespole GuruGuru są fani oryginalnej gry GetsuFumaDen”.

Shin Murato został dodatkowo zapytany, czy gracze mogą liczyć na podobne powroty innych IP:

„Jeśli chodzi o inne współprace, proszę czekać na przyszłe projekty takie jak ten!”

Studio jeszcze nie mówi wprost, ale bardzo możliwe, że insiderzy otrzymali poprawne informacje i takie marki jak Metal Gear Solid oraz Silent Hill mogą powrócić za sprawą pozycji stworzonych przez zewnętrznych deweloperów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/konami-producer-teases-plans-to-outsource-more-ips-following-getsufumaden/

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper