Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2021 11:19
Phantom Abyss
714V

Phantom Abyss to połączenie Indiany Jonesa i Fall Guys. Sprawdźcie zwiastun nowej gry

Devolver Digital posiada w katalogu następny interesujący tytuł, który może spotkać się z entuzjastycznym przyjęciem graczy ceniących sobie dynamiczną rywalizację. Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące Phantom Abyss, które przeniesie śmiałków do wielu świątyń. Produkcja została zaprezentowana na zwiastunie.

Phantom Abyss to rozbudowana, asynchroniczna gra wieloosobowa, za którą odpowiada Team WIBY. Twórcy zaproszą do generowanych proceduralnie świątyń, gdzie głównym zadaniem będzie odzyskanie świętych relikwii ukrytych w komnatach.

Poszukiwaczom przygód zaoferowany zostanie ciekawy tryb sieciowy – w trakcie rozgrywki i pokonywania kolejnych przeszkód stale będziemy widzieć widma poległych graczy, którzy będą mogli okazać się przydatnym ostrzeżeniem przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami. W jednej sesji pojawi się nawet 20 "duchów", którzy za wszelką cenę próbowali dostać się do skarbu.

W Phantom Abyss zostanie zaimplementowany rozbudowany poziom trudności, jaki będziemy mogli odblokowywać za pomocą zdobytych kluczy ze skrzyń – jeśli zdecydujemy się na większe wyzwania, możemy liczyć na cenniejsze nagrody.

Co więcej, studio pozwoli poświęcić niektóre skarby, składając je na ołtarzach, by zdobyć błogosławieństwo pod postacią nowych umiejętności – przykładowo podwójnego skoku lub przedłużonego ślizgu:

„Gdy poszukiwacze przygód trafią do głębszych zakamarków świątyni, mogą złożyć na ołtarzu ofiarę ze swoich skarbów, aby zyskać nowe błogosławieństwo na dalszą część próby. Zbierz jak najwięcej skarbów, aby zadowolić bogów i zyskać podwójny skok, skok ze ślizgiem, skok szybujący, przedłużony ślizg, ochronę przed obrażeniami i nie tylko!”

Przyglądając się rozgrywce można dojść do wniosku, że Phantom Abyss nieco przypomina bardziej wymagające Fall Guys, choć gracze przypominają również o rozgrywce podobnej do Dying Light czy Ghostrunnera.

Gra Team WIBY w czerwcu trafi do programu Wczesnego Dostępu na Steam i będzie dostępna w GeForce NOW.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/05/devolver-digital-and-team-wiby-announce-asynchronous-multiplayer-game-phantom-abyss-for-pc

Tagi: Phantom Abyss zapowiedź zwiastun