Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.05.2021 11:45
Dragon Quest XII coraz bliżej. Square Enix zaprasza na wielką prezentację nowej odsłony marki
998V

Dragon Quest XII coraz bliżej. Square Enix zaprasza na wielką prezentację nowej odsłony marki

Square Enix szykuje nas do wielkiego ogłoszenia, związanego z marką Dragon Quest. Prawdopodobnie chodzi o ujawnienie Dragon Quest 12.

27 maja odbędzie się prezentacja Square Enix związana z marką Dragon Quest, która będzie transmitowana na żywo. Japoński wydawca już zapowiedział, że w livestreamie ma wystąpić sam Yuji Horii (główny twórca serii) i że podczas audycji zostanie ujawniona nowa odsłona marki. Nie wiadomo jeszcze czy chodzi o spin-off czy główną odsłonę tej kultowej i zasłużonej roleplayowej serii. Dragon Quest XI debiutował na japońskim rynku w 2017 roku, więc możliwe, że deweloperzy znajdują się już na takim etapie prac nad Dragon Quest XII, że mogliby zaprezentować  zajawkę nowego RPG-a.

"W trakcie Dnia Dragon Quest, upamiętniającego 35 rocznicę powstania marki, zaprezentujemy nadciągający line-up związany z serią Dragon Quest. W trakcie wydarzenia będziemy oferowac tłumaczenie z języka angielskiego na żywo. (...) Gościem specjalnym w trakcie wydarzenia będzie game designer Yuji Horii".

Brzmi to świetnie. Pozostaje odliczać dni do Dnia Dragon Quest. Poniżej znajdziecie link do livestreama, który zostanie uruchomiony za 13 dni (dokładnie 27 maja o 5:30 rano). Czas już najwyższy na nową odsłonę żelkoglutowej marki, slurp!

Źródło: https://kotaku.com/new-dragon-quest-will-be-announced-later-this-month-1846884171

Tagi: Dragon Quest rpg Square Enix