Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 20:17
Xbox Game Pass - Xbox - Microsoft
2854V

Xbox Game Pass otrzyma grę, która „powali na kolana”. Microsoft szykuje nowe IP

Microsoft chce wrzucić do Xbox Game Pass wiele nowych produkcji, które są właśnie rozwijane przez wewnętrzne studia amerykańskiej korporacji. Twórcy mają pracować nad zupełnie nowymi IP i tytuły prezentują bardzo wysoką jakość.

Xbox Game Pass systematycznie otrzymuje ciekawe i nowe produkcje, jednak Microsoft może w niedalekiej przyszłości zapowiedzieć kilka dużych tytułów, które trafią w dniach swoich premier do usługi amerykańskiej korporacji. Sytuację przybliżył Ben Decker – szef działu usług w Xboksie.

Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że aż 55% graczy płaci za Xbox Game Pass, by otrzymywać pozycje od premiery:

„55% ankietowanych stwierdziło, że głównym powodem, dla którego dołączyli do Xbox Game Pass, jest chęć otrzymywania nowych gier w momencie premiery - zawartość day one. To dlatego poczyniliśmy inwestycje. Mamy 23 studia w Xboksie i Bethesdzie, pracujące nad Halo, Forzą, Falloutem i nowym IP, o którym jeszcze nawet nie mówiliśmy, a które powali Was na kolana. Możemy dostarczyć to wszystko do Game Passa w dniu premiery”.

Microsoft chce wykorzystać swoje duże możliwości, by wrzucić do Xbox Game Pass nowe tytuły i oczywiście wszystkie gry Xbox Game Studios oraz Bethesdy będą dostępne od debiutów, więc możemy oczekiwać między innymi Starfield, The Elder Scrolls VI czy też Forzy Horizon 5, Wolfensteina 3 oraz The Evil Within 3 – gdy te pozycje zostaną w końcu potwierdzone.

Ben Decker w trakcie rozmowy z redakcją GamesRadar potwierdził również, że blisko 60% ankietowanych graczy decyduje się na Xbox Game Pass z powodu dużej różnorodności pozycji. Jak wiadomo w abonamencie stale debiutują ciekawe gry z różnych gatunków.

Źródło: https://www.gamesradar.com/amp/xbox-exec-teases-new-ip-for-games-pass-that-will-blow-your-mind/

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass