Hisense rozpoczyna walkę o polski rynek. Firma zaprezentowała pierwszy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym

News
2417V
Hisense rozpoczyna walkę o polski rynek. Firma zaprezentowała pierwszy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym
Wojciech Gruszczyk | 12.05.2021, 15:53

Hisense zaprezentował dzisiaj pierwszy na rynku telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym, a jednocześnie producent chce pokazać swoje propozycje klientom z Polski. Korporacja posiada szerokie portfolio zawierające między innymi telewizory LED, OLED, ULED, MiniLED czy też urządzenia z kategorii AGD.

Hisense przedstawił dzisiaj nowy Sonic Screen Laser TV, który wyróżnia się nowoczesną technologią. Zdaniem producenta w tym modelu „dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, a membrana głośnika wyposażona w system DML wibruje na całej jego powierzchni o komorowej strukturze, co gwarantuje dźwięk 360 stopni – idealnie rozproszony na wszystkie strony”.

W ekranie telewizora znalazło się 100 000 jednostek audio, dzięki którym dźwięk jest w pełni zintegrowany z obrazem i nie ma tutaj mowy o małych głośnikach w ramie urządzenia. Firma zadbała o to, by widz mógł „doświadczyć realizmu scen wyświetlanych na telewizorze Sonic Screen Laser TV”.

Hisense rozpoczyna walkę o polski rynek. Firma zaprezentowała pierwszy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym

„Nowy Sonic Screen Laser TV wyróżnia się dźwiękiem przestrzennym 360 stopni z maksymalną głośnością 90 dB, dzięki czemu każde miejsce w obszarze oglądania staje się tym idealnym, niezależnie od odległości od ekranu. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem tłumienia dźwięku. Cechą modelu jest wysoki współczynnik wierności, który sięga aż 97% – to aż o 10% więcej w porównaniu do ekranów akustycznych OLED. Amplituda na poziomie makro zapewnia szybką prędkość konwersji dźwięku i czasu reakcji, co gwarantuje ultrarealistyczny, krystaliczny dźwięk, bez żadnych zniekształceń. Co więcej, Sonic Screen Laser TV jest wyposażony w mocny bas, który osiąga do 50 Hz. To wartość, która jest porównywalna do poziomu dźwięku z profesjonalnych subwooferów oraz stanowi najwyższą częstotliwość basu na rynku telewizorów laserowych”

Widzowie mogą również liczyć na najwyższą jakość obrazu – Sonic Screen Laser TV o przekątnej ekranu 88-cali oferuje technologię X-Fusion Laser Light Engine, która dzięki wykorzystaniu niebieskiego światła ze źródła laserowego zapewnia najbardziej precyzyjną jakość obrazu oraz doskonałą trwałość sprzętu – ponad 25 000 godzin oglądania, co odpowiada 12 000 seansów filmowych.

Producent zapewnia również obsługę 4K Ultra HD z HDR oferując tym samym 8 milionów pikseli na ekranie, a najnowszy model otrzymał także wsparcie technologii MEMC, która zapewnia dużą płynność wyświetlanego obrazu oraz Pure Colors odpowiadający za żywe i naturalne barwy na ekranie.

Hisense rozpoczyna walkę o polski rynek. Firma zaprezentowała pierwszy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym

„Telewizor charakteryzuje się nowoczesnym designem i ekranem o zaledwie 2,9 cm grubości, a także łatwym montażem – projektor należy postawić na półce w odległości minimalnej 20,8 cm od ściany, na której został zainstalowany ekran”.

Sonic Screen Laser TV oferuje również dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji m.in. CDA.PL, Netflix, YouTube, czy Amazon Prime Video, a poniżej możecie sprawdzić prezentację technologii:

Źródło: Informacja prasowa: Hisense

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper