Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 16:36
The Big Con
356V

The Big Con zmierza na Xboksy i PC. Poznajcie historię złodziejki

Jeszcze w tym roku zainteresowani gracze zapoznają się z The Big Con, czyli najnowszą produkcją studia Mighty Yell, które przedstawi historię Ali. Bohaterka chce za wszelką cenę pomóc rodzinie i posunie się do wszystkiego, by zrealizować swój plan.

The Big Con to najnowsza produkcja studia Mighty Yell, która już latem zadebiutuje na Xboksach Series X|S, Xboksie One oraz PC. Twórcy wpadli na ciekawy pomysł, ponieważ przedstawią klasyczną historię o dorastaniu, a całość zostanie doprawiona odpowiednim humorem i estetyką żywcem wyjętą z lat dziewięćdziesiątych.

Główną bohaterką przygody została Ali, czyli nastolatka, która chce uratować sklep z kasetami wideo swojej mamy przed lichwiarzami. Protagonistka posunie się do wszystkiego – będzie kradła portfele, może się włamywać, oszukiwać czy też zgarniać wartościowe przedmioty. Wszystko, by pomóc swojej rodzinie i móc zrealizować wielki plan.

Mighty Yell zaproponuje otwartą przygodę z dynamicznymi dialogami i łamigłówkami, bo to właśnie gracz ma sam zdecydować, jak Ali zdobędzie niezbędną sumę. Tak o pozycji wypowiedział się Dave Proctor, Game Director w Mighty Yell:

„Tworzenie The Big Con było czystą radością. To naprawdę niesamowite doświadczenie dla naszego zespołu, gdy próbując rozśmieszyć naszych graczy, sami mieliśmy ubaw po pachy. Nie mogę się doczekać, kiedy więcej osób zagra i zobaczy tę szaloną, niesamowitą podróż w lata dziewięćdziesiąte. Mamy nadzieję, że po drodze będziecie się dobrze bawić (a może także odrobinę wzruszyć).”

Kilka słów dodał Ian Howe, Co-CEO w Skybound Games (wydawca):

„W każdym elemencie The Big Con widać pasję i zaangażowanie zespołu Mighty Yell. Gra jest bardzo zabawna i sprawiła, że wszyscy w Skybound zatęskniliśmy do lat dziewięćdziesiątych! Jesteśmy bardzo dumni z dodania The Big Con do katalogu gier wydanych przez Skybound Games i nie możemy się doczekać, gdy już tego lata zaprezentujemy tę pozycję innym fanom tytułów niezależnych oraz dekady lat dziewięćdziesiątych!”

Tak prezentują się cechy główne The Big Con:

  • Komiczna, narracyjna gra przygodowa z zagadkami, eksploracją i samodzielnym wyborem jak się zachować.
  • Żyj cwaniactwem! Okradaj, skradaj się, zakładaj przebrania i oszukuj każdego, kogo się da.
  • Negocjuj, żeby uniknąć konsekwencji i więcej zarobić.
  • Spotkaj bandę dziwolągów wprost z lat dziewięćdziesiątych i ich oszukuj - lub im pomóż (jeśli będzie ci się chciało).
  • Dzwoń do mamy i kłóć się z nią.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Mighty Yell The Big Con trailer zwiastun