Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2021 16:43
Przyjaciele - LEGO - Friends Apartments
937V

Przyjaciele otrzymają kolejny zestaw LEGO. Zapowiedziano LEGO Friends Apartments

LEGO Friends Apartments to kolejny zestaw dla wiernych fanów „Przyjaciół” oraz marki LEGO. Zainteresowani złożą teraz dwa mieszkania głównych bohaterów, które na pewno dobrze kojarzycie z serialu. Zobaczcie materiały prezentujące pakiet.

LEGO w 2019 roku zaskoczyło swoich klientów zapowiadając zestaw dla fanów „Przyjaciół”. Klocki najwidoczniej cieszyły się odpowiednim zainteresowaniem, ponieważ właśnie zapowiedziano LEGO Friends Apartments, który pozwoli z 2048 elementów ułożyć nowojorskie apartamenty Moniki i Rachel oraz Chandlera i Joey’a.

„Przyjaciele” wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem na całym świecie, więc nic dziwnego, że LEGO idzie za ciosem. W najnowszym zestawie znajdziemy wiele ulubionych scen – Monica z indykiem na Święto Dziękczynienia, kajak, który był jedynym meblem u Joey’a i Chandlera czy domek dla lalek Phoebe, który stanął w płomieniach.

Twórcy z LEGO zadbali o szereg rekwizytów, które sprawią, że fani „Przyjaciół” będą z wielką przyjemnością układać mieszkania. Firma wspomina o między innymi:

„Inne rekwizyty, które znajdują się w zestawie, to m.in. urządzenie do szturchania, Gladys, czyli upiorne dzieło sztuki Phoebe, spadający na podłogę sernik, pies Pat czy pisklę i kaczka”.

LEGO przygotowało nawet zestaw minifigurek i w tym wypadku znajdziemy wszystkich bohaterów serialu. Projekt w kilku słowach zapowiedział Anderson Ward Grubb, projektant LEGO – twórca podkreślił, że sukces poprzedniego zestawu sprawił, że zdecydowano przygotować kolejny projekt:

„Pracowaliśmy na podstawie zdjęć z planu, a także wielokrotnie oglądaliśmy mnóstwo odcinków, aby uchwycić jak najwięcej kultowych momentów. Jednym z zabawnych wyzwań było ustalenie, jak odwzorować niektóre elementy, które zmieniają się w trakcie programu i pojawiają się tylko w niektórych odcinkach. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć czy fani je dostrzegą”.

Zestaw LEGO Friends Apartments będzie dostępny od 19 maja wyłącznie dla członków programu LEGO VIP, a do sprzedaży w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.pl trafi 1 czerwca.

Przyjaciele - LEGO - Friends Apartments 1

Przyjaciele - LEGO - Friends Apartments 2

Przyjaciele - LEGO - Friends Apartments 3

Źródło: Informacja prasowa: LEGO

Tagi: EGO Friends Apartments LEGO Przyjaciele