Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2021 20:12
xbox series x
2384V

Xbox szykuje kilka niespodzianek. Sony miało wydać jeszcze jedną ekskluzywną grę na premierę PS5

Microsoft może podczas tegorocznego E3 ujawnić kilka gier, które zadebiutują na rynku już w następnych miesiącach. Najnowsze dokumenty z batalii sądowej Epic Games vs. Apple potwierdza plany producenta Xboksów. Firma oczekuje kilku dużych gier.

Od początku 2021 roku informujemy naszych czytelników o dużych opóźnieniach gier, ale jak wiadomo niektóre produkcje nie są oficjalnie ujawnione, a ich premiery zostają przełożone. O tytułach doskonale wiedzą producenci platform, którzy mogą zaplanować swoje działania marketingowe biorąc pod uwagę plany wydawców.

W Sieci pojawił się dokument potwierdzający plany Microsoftu na trzeci i czwarty kwartał 2020 roku oraz początek 2021 roku. Jak się okazuje Amerykanie liczyli, że na Xboksach w w ostatnich 12 miesiącach zadebiutują trzy nieujawnione gry (1 w Q3 2020 i 2 w Q4 2020).

Informacje o grach zostały ukryte, ponieważ tytuły wciąż nie zostały ujawnione, więc możemy podejrzewać, że wydawcy lub nawet sam Microsoft szykuje się do pokazania gier w następnych miesiącach. Biorąc pod uwagę nadciągające E3 – konkrety powinny pojawić się właśnie na tym wydarzeniu.

Jeszcze ciekawiej wygląda pierwszy kwartał 2021 roku, ponieważ w tym okresie na Xboksach miało zadebiutować znacznie więcej gier, jednak pandemia pokrzyżowała plany i aktualnie dane są utajnione.

W dokumentacji pojawiły się nie tylko informacje o Microsofcie, ponieważ firma bada również sytuację z Japonii. Zdaniem Amerykanów – Sony planuje jeden ekskluzywny tytuł na PlayStation 5, który wciąż nie został zapowiedziany. Gra miała zadebiutować wraz z PS5.

Według dokumentów – Microsoft spodziewał się, że Nintendo wyda w okresie od października do grudnia 2020 roku takie pozycje jak: The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, Bayonetta 3, Metroid Prime 4 i Shin Megami Tensei 5. Jak jednak wiadomo żadna z tych gier nie została opublikowana.

Xbox gry 2020-2021 - 1

Xbox gry 2020-2021 - 2

Źródło: https://www.ign.com/articles/xbox-expected-breath-of-the-wild-2-to-launch-last-year

Tagi: PlayStation 5 PS5 Xbox xbox series s Xbox Series X xbox series x|s