Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.05.2021 21:40
Sony
966V

Sony chce zachęcić graczy do pomocy innym? Opublikowano nowy patent

Sony opracowało patent, który przedstawia funkcję pomagania innym. 

Na sali na pewno nie ma osoby, która nigdy nie utknęła w grze. Jest to normalna kolej rzeczy, szczególnie w przypadku tytułów wymagających rozwiązywania skomplikowanych zagadek. A te są często omijane przez graczy o słabych nerwach, co chce zmienić Sony.

Według najnowszego patentu zgłoszonego do Biura Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych, japońska korporacja opracowuje mechanikę, dzięki której społeczność PlayStation mogłaby sobie pomagać nawzajem - czy to w trakcie walki z finałowym bossem na najwyższym poziomie trudności, czy to wspinając się na szczyt wieży w celu zebrania ostatniej znajdźki potrzebnej do zdobycia platyny.

Zainteresowani mogliby zgłaszać za pomocą specjalnej funkcji problem do ekspertów, którzy - o ile tylko mają na to ochotę - dołączyliby do sesji autora postu i wytłumaczyliby mu, co musi zrobić, aby ukończyć dany etap gry. Na niżej zamieszczonej grafice można zauważyć, że odbywałoby się to za pomocą czatu tekstowego, ale jestem pewny, że do zabawy wkroczyłby także czat głosowy.

Uważacie, że pomysł Sony zasługuje na realizację? Korzystalibyście z niego?

Źródło: https://mp1st.com/news/sony-files-patent-for-connecting-players-to-experts-for-help-in-real-time-while-gaming

Tagi: patent pomaganie ps4 PS5 Sony