Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.05.2021 08:44
Siege Survival: Gloria Victis
540V

Siege Survival: Gloria Victis zawalczy o serca graczy w maju. Wydawca zachęca do sprawdzenia gry za darmo

Siege Survival: Gloria Victis trafi do szerokiego grona odbiorców jeszcze w maju. Wydawca potwierdził ostateczną datę premiery i promuje materiały z gry. Zainteresowani mogą wypróbować wersję demonstracyjną.

Siege Survival: Gloria Victis to strategia z elementami survivalu, za którą odpowiada studio Black Eye. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej lokalizacji i gracze otrzymają dostęp do pełnej wersji już 18 maja – premiera odbędzie się jednocześnie na Steam, Epic Games Store oraz GOG-u.

Twórcy w tym wypadku zaproponują śmiałkom średniowieczne ujęcie gatunku, ponieważ pozycja opowiada o garstce cywili uwięzionych przez oblegającą armię w małej warowni miasta. Naszym zadaniem będzie utrzymać przy życiu oddziały oraz ocalałych, więc podczas rozgrywki stworzymy bazę, zajmiemy się sprzętem i otrzymamy możliwość przeszukiwania miasta w celu znalezienia zasobów. Deweloperzy projektując rozgrywkę inspirowali się między innymi This War of Mine.

W ostatnich dniach autorzy zadbali o aktualizację wersji demonstracyjnej (teraz możemy sprawdzić pierwsze siedem dni kampanii) oraz opublikowali kilka materiałów – możecie je zobaczyć poniżej.

Tak prezentują się podstawowe elementy Siege Survival: Gloria Victis:

  • Zarządzanie i wytwarzanie zasobów - Potrzebujesz lepszej broni, dachu nad głową, ciepłej strawy i innych rzeczy niezbędnych do przetrwania. Jedynym sposobem, by je zdobyć jest wytworzenie ich przez twoją drużynę. Lecz zasoby są ograniczone, ty zaś musisz utrzymać przy życiu zarówno żołnierzy, jak i cywilów – musisz znaleźć sposoby na oszczędzanie żywności, rozwój infrastruktury i wydajniejsze wykorzystanie zapasów.
  • Plądrowanie ruin miasta - Opuszczając nocą bezpieczny donżon, zakradnij się w splądrowane ruiny miasta, gromadź cenne zasoby i pomóż mieszkańcom, którzy przeżyli – lub ich wykorzystaj. Uważaj jednak na patrole wroga, które przeczesują ulice. Użyj sprytu, żeby pozostać w ukryciu… i przy życiu. Odblokuj przejścia do innych dzielnic, werbuj ocalałych cywilów i wróć przed świtem, aby nie wpaść w ręce najeźdźców.
  • Przetrwanie oblężenia - Zdziesiątkowani i wyczerpani żołnierze są ostatnią linią obrony zrujnowanego miasta. Rozpaczliwie potrzebują strzał, broni i pancerzy, a także opieki dla rannych. Musisz zapewnić ostatnim obrońcom wszystko, czego potrzebują, by przetrwać toczące się co kilka dni walki. W przeciwnym razie, najeźdźcy ostatecznie złamią opór i wezmą twierdzę szturmem. Musisz również chronić swoich cywilów i ich obozu przed deszczem płonących strzał i potężnymi głazami.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: data premiery demo PC Siege Survival: Gloria Victis