Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.04.2021 12:00
Genshin Impact błyszczy na PS5. Porównanie grafiki i loadingów z wydaniem na PS4 i PC
807V

Genshin Impact błyszczy na PS5. Porównanie grafiki i loadingów z wydaniem na PS4 i PC

Chińskie studio miHoyo mocno promowało wydanie Genshin Impact na PS5, opowiadając o znacznie ulepszonej oprawie wizualnej. Sprawdźmy, jak to wygląda w rzeczywistości.

Opublikowano już najnowszą aktualizację Genshin Impact, czyli hitu RPG free-to-play z Chin, który dostępny jest już nie tylko na PS4 i PC, ale również na PS5 (w dedykowanej tej platformie wersji).

Pozostaje zatem sprawdzić, jak deweloperzy z miHoyo poradzili sobie z implementacją lepszej grafiki na PS5. Pojawiły się już pierwsze porównania oprawy wizualnej w Genshin Impact śmigającym na PS4 Pro, PS5 i PC - oczywiście już po zainstalowaniu aktualizacji 1.5.

Pierwsze co rzuca się w oczy to o wiele szybsze loadingi. Przejście z poziomu menu konsoli do rozgrywki zajmuje w przypadku PS5 tylko 58 sekund. Posiadacze PS4 Pro muszą poczekać natomiast 2 minuty. Ekspresowe są również loadingi w przypadku korzystania z funkcji fast-travel (7 sekund na PS5 vs 16 sekund na PS4 Pro).

Jeśli chodzi o samo wykonanie graficzne, to zauważany jest - oprócz znacznie wyższej rozdzielczości natywnej - mniejszy pop-in obiektów w wydaniu Genshin Impact na PS5. Znacznie lepszy jest też framerate, co - jak wiadomo - było największym problemem na PS4. Gra na PS4 i PS4 Pro w kilku regionach ma nadal ogromne problemy z płynnością animacji.

Tagi: Genshin Impact miHoYo