Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2021 14:18
Horizon Forbidden West x God of War Ragnarok
2216V

Sony szykuje grube niespodzianki na 2021 rok? PS5 ma otrzymać bardzo mocne gry

Początek roku jest bardzo spokojny i aktualnie nie możemy mówić o wielkim zestawie ekskluzywnych gier od Sony, ale wszystko może zmienić się w następnych miesiącach. Japończycy przewidują wielką sprzedaż swoich tytułów, co może zwiastować jedno – nadciągają bardzo mocne tytuły na PS5.

Sony przedstawiło dzisiaj wyniki finansowe oraz nawet poznaliśmy ciekawe informacje dotyczące własnych zespołów. Korporacja chce się rozwijać, jednak warto zwrócić uwagę na słowa wypowiedziany przez dyrektora finansowego japońskiej firmy.

Hiroki Totoki potwierdził, że choć sprzedaż gier w pierwszych miesiącach 2021 roku nie prezentuje wyśmienitego wyniku i Sony odnotuje spadki względem ubiegłego roku, to jednak „od drugiego kwartału [sprzedaż] wróci do poziomu z zeszłego roku”.

Jak wiadomo w już w piątek zadebiutuje Returnal oraz w czerwcu zagramy w Ratchet & Clank: Rift Apart, ale co dalej? Aktualnie Sony nie potwierdziło żadnej daty premiery na kolejne miesiące, a tajemnicze gry mają osiągnąć wyniki porównywalne z The Last of Us 2 oraz Ghost of Tsushima.

Biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o gigantycznym zainteresowaniu i rekordowych rezultatach – w Sieci nie bez powodu pojawiły się opinie, według których Sony szykuje na jesień kilka niespodzianek.

Według wcześniej ujawnionego kalendarza – w 2021 roku mielibyśmy zagrać w Horizon Forbidden West oraz God of War Ragnarok, jednak ostatnie plotki sugerowały, że obie gry nie trafią na rynek w następnych miesiącach. Jak wiadomo Sony aktualnie przełożyło premierę Gran Turismo 7.

Hiroki Totoki ujawnił, że Sony zamierza w 2021 roku zainwestować dodatkowe 183 mln dolarów na „zatrudnienie w dziale rozwoju i inne koszty wewnętrzne”.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/sony-to-aggressively-invest-in-first-party-development-software-sales-to-match-last-years-by-fiscal-q2-major-unconfirmed-release-by-september.416916/
https://www.videogameschronicle.com/news/sony-says-it-will-agressively-invest-in-first-party-studios-and-partnerships-this-year/

Tagi: God of War Ragnarok Horizon Forbidden West playstation 5 PS5 Sony