Iza Łęcka Iza Łęcka 27.04.2021 08:17
Starfield Logo
3180V

Starfield będzie „w 100 % ekskluzywny dla Xboksa”. Microsoft stara się, by gra zadebiutowała w 2021 roku

Starfield to pierwsza z wielu produkcji, jaka powstaje w zespołach Bethesdy, jednak może już nie zadebiutować na konsolach Sony. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, wielki RPG znajduje się na ostatniej prostej i wszystko zmierza w jednym kierunku – premiery w 2021 roku.

W ostatnich dniach pojawiły się intrygujące sygnały zwiastujące premierę Starfield w 2021 roku. Do sprawy odniósł się Rand al’Thor, który potwierdził możliwy scenariusz – informator zasięgnął wiadomości z zaufanych źródeł i jest pewien, że tytuł będzie dostępny pod koniec roku i to wyłącznie na konsolach Microsoftu:

„Zostałem poinformowany przez bardzo wiarygodnych ludzi, że Starfield będzie w 100% ekskluzywny dla konsoli Xbox. Robiłem nawet zakłady na ten temat, a ja nie stawiam, chyba że wiem, że jestem gotów się założyć. Więc jestem naprawdę, naprawdę pewny, że Starfield ukaże się tylko na Xboksa i powiedziano mi również, że Microsoft stara się jak może, aby gra ukazała się w te święta. Naprawdę chcą, aby Starfield ukazał się w te święta”.

Jak wskazuje informator, Bethesda prawdopodobnie już zakończyła najważniejsze prace nad tytułem, natomiast obecnie deweloperzy zajmują się wyłącznie usuwaniem błędów:

„Gra jest w zasadzie jakby skończona - jest teraz na etapie usuwania błędów, bardzo podobnym do Halo Infinite, i byłoby to wielkie dobrodziejstwo dla Game Pass i Xboksa, gdyby zarówno Halo, jak i Starfield mogły ukazać się tej jesieni”.

Czy Microsoft może pod koniec 2021 roku zaoferować swojej społeczności niesamowitą niespodziankę pod postacią przynajmniej dwóch gier AAA, które zadebiutują na Xboksach? Pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenia. Trzeba jednocześnie pamiętać, że słowa Rand al’Thor dotyczące ekskluzywności odnoszą się do kwestii konsol – tytuł na pewno trafi również na PC.

Wiadomości dotyczące Starfield zostały ujawnione podczas podcastu The Xbox Two (1:34:10).

Źródło: https://gamingbolt.com/starfield-will-be-exclusive-to-xbox-microsoft-trying-their-hardest-for-a-holiday-2021-launch-rumour

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield