Metal Gear Solid, Silent Hill i Castlevania mają powrócić. Sony ma być zaangażowane w produkcje

Gry (plotka)
1994V
Metal Gear Solid, Silent Hill i Castlevania mają powrócić. Sony ma być zaangażowane w produkcje
Wojciech Gruszczyk | 23.04.2021, 14:19

Konami może szykować się do dużych ogłoszeń dotyczących wielkich IP z Japonii. Według najnowszych przecieków – Metal Gear Solid i Silent Hill zmierzają na rynek, a Castlevania może również otrzymać nową odsłonę.

W ostatnich dniach systematycznie pojawiają się plotki dotyczące powrotu Metal Gear Solid – nawet David Hayter wypowiedział się na temat pozycji i aktor głosowy potwierdził, że słyszał o projekcie Metal Gear Solid Remake. Nadal nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji, ale w sprawie plotek wypowiedział się informator o pseudonimie KatharsisT.

Informator od lat jest znany z dostarczania konkretnych informacji z japońskiego rynku i jego zdaniem powstaje „kilka remake'ów Metal Gear Solid”, a wiadomości publikowane na Twitterze są związane z tymi produkcjami.

KatharsisT potwierdził także, że Silent Hill nadal znajduje się w fazie rozwoju, ale zmieniło się studio, które odpowiada za horror – insider nie może podać nazwy nowego zespołu z „powodów osobistych”, więc bardzo możliwe, że jest on związany z tą firmą.

Co ciekawe, jego zdaniem Konami faktycznie chce powrotu marki Castlevania i studio rozmawiało na temat wskrzeszenia IP z Sony. Niestety, KatharsisT nie posiada w tym temacie więcej szczegółów.

Konami ma w rękach bardzo mocne IP i jeśli faktycznie korporacja chce się nimi dzielić (w ramach licencji), to na pewno znaleźli się chętni, którzy zaopiekują się tymi markami.

Źródło: https://gamerant.com/new-castlevania-game-ps5-sony-konami/

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper