Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.04.2021 10:13
Genshin Impact z natywnym 4K na PS5. Twórcy prezentują wzbogaconą grafikę na nowej konsoli Sony
778V

Genshin Impact z natywnym 4K na PS5. Twórcy prezentują wzbogaconą grafikę na nowej konsoli Sony

Genshin Impact doczeka się jeszcze w tym miesiącu wzbogaconego graficznie wydania dla PlayStation 5. Twórcy gry postanowili nam opowiedzieć o tej nadciągającej edycji.

O wydaniu  Genshin Impact na PS5 opowiedział nam Zhenzhong Yi z zespołu miHoyo. Deweloper przedstawił obszary, na które chińskie studio kładło największy nacisk przy tworzeniu tego wydania. Deweloper twierdzi, że od podstaw dla wydania na PS5 stworzono wiele modeli graficznych i opracowany też nowy system loadingów, korzystający w pełni z nośnika SSD, którym dysponuje PS5.

Kolejna nowość, która będzie dostępna na PS5, to znacznie rozszerzony promień rysowania obiektów oraz natywna rozdzielczość 4K.

Miejmy nadzieję, że całość będzie działać z płynnym frameratem, bo edycja Genshin Impact PS4 ma w niektórych obszarach ogromne problemy właśnie z tym aspektem graficznym. Premiera Genshin Impact na PS5 odbędzie się już 28 kwietnia.

Deweloperzy z miHoyo podkreślają, że wydanie na PS5 "to tylko początek" - autorzy niedługo wprowadzą zupełnie nowe obszary świata Genshin Impact. "Dotychczas wprowadziliśmy tylko 2 z 7 planowanych, wielkich miast" - przypominają autorzy.

Na deser miHoyo ma dla nas również filmik przedstawiający nową bohaterkę w akcji, która zostanie dodana do Genshin Impact 28 kwietnia. Więcej na temat tej aktualizacji przeczytacie tutaj.


Tagi: Genshin Impact miHoYo