Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2021 19:49
Apex Legends Mobile
854V

Apex Legends Mobile oficjalnie! Twórcy pokazują grę i zdradzają szczegóły

Jeszcze w kwietniu odbędą się pierwsze testy Apex Legends Mobile. Twórcy właśnie zaprezentowali pierwsze ujęcia z gry, która już wkrótce zostanie udostępniona na smartfonach i tabletach. Zobaczcie materiały i poznajcie konkrety.

Twórcy Apex Legends nie mogą narzekać na nudę. Dzisiaj otrzymaliśmy zwiastun nowego sezonu głównej produkcji, a jednocześnie oficjalnie zaprezentowano Apex Legends Mobile. O pracach nad mobilnym Battle Royale wiemy od dawna, ale w końcu otrzymaliśmy oficjalne szczegóły dotyczące produkcji.

Pod koniec miesiąca rozpoczną się pierwsze regionalne betatesty Apex Legends Mobile i deweloperzy podkreślają – produkcja została zaprojektowana „specjalnie z myślą o ekranach dotykowych, z usprawnionym sterowaniem i przemyślaną optymalizacją, co przekłada się na najbardziej zaawansowaną dotąd rozgrywkę Battle Royale na smartfonie”.

Gra będzie jednak „całkowicie wierna oryginałowi” i na dobry początek twórcy zaproszą kilka tysięcy graczy z Indii i Filipin. Następnie liczba będzie systematycznie powiększana, a pozycja będzie udostępniana w kolejnych regionach.

Deweloperzy Apex Legends Mobile potwierdzili jeszcze ważne szczegóły – pozycja nie otrzyma cross-platformowej rozgrywki, będzie dostępna za darmo i jest rozwijana przez Respawn:

Czy w Apex Legends Mobile będzie można grać międzyplatformowo z innymi wersjami gry? 

Ponieważ Apex Legends Mobile stworzyliśmy specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych, wspólna gra z wersjami na konsole oraz PC nie będzie możliwa. 

Czy gra Apex Legends Mobile będzie dostępna za darmo?

Tak samo, jak w przypadku PC czy konsol, Apex Legends Mobile jest grą darmową, pozbawioną płatnych przedmiotów zapewniających przewagę w grze. Apex Legends Mobile będzie posiadać odrębne przepustki bojowe, przedmioty kosmetyczne oraz przedmioty do odblokowania, różniące się od tych z Apex Legends na PC i konsole.

Czy nad Apex Legends Mobile pracuje ten sam zespół twórców Apex Legends?

Tak! Zbudowaliśmy w Respawn oddany zespół ekspertów w branży gier mobilnych, którzy pokierują pracami nad Apex Legends Mobile. Ściśle współpracują oni jednak z naszym głównym zespołem twórców oraz resztą partnerów.

Apex Legends Mobile 1

Apex Legends Mobile 2

Apex Legends Mobile 3

Źródło: Informacja prasowa: EA

Tagi: Apex Legends Apex Legends Mobile Electronic Arts Respawn Entertainment