Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2021 21:48
Mario Kart 8 Deluxe
836V

Mario Kart 8 to najlepiej sprzedające się wyścigi w historii Stanów Zjednoczonych

Nie gry z serii Forza Motorsport, nie cenione przez wielu odsłony Gran Turismo, a nawet nie popularne na całym świecie części Need for Speed. To Mario Kart 8 zostało oficjalnie najlepiej sprzedającymi się wyścigami w historii Stanów Zjednoczonych.

O fenomenie Mario Kart 8 pisałem pod koniec zeszłego roku, ale zainteresowanie produkcją nie maleje, więc NPD potwierdziło dzisiaj zaskakującą wiadomość. Wyścigi Nintendo, które są dostępne wyłącznie na sprzęcie japońskiej korporacji osiągnęły wielki sukces.

Mario Kart 8 zajęło 6. miejsce wśród najchętniej kupowanych gier marca 2021 roku i według najnowszych danych – produkcja to „najlepiej sprzedające się wyścigi w historii Stanów Zjednoczonych”.

Gra pobiła konkurencję kreowaną przez Microsoft (Forza), Sony (Gran Turismo) czy też Electronic Arts (Need for Speed). Jest to bez wątpienia szokująca wiadomość, która potwierdza, że Nintendo Switch pozwala generować zaskakujące liczby.

NPD potwierdziło, że konsola Nintendo ponownie zanotowała dobry wynik, a Monster Hunter Rise jest jedną z najchętniej kupowanych odsłon serii (choć pozycja debiutowała w zeszłym miesiącu), co tylko potwierdza, że Capcom wydał swoją propozycję w idealnym terminie.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Tagi: mario kart 8 Mario Kart 8 Deluxe Nintendo