Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2021 18:34
F1 2021
2194V

F1 2021 to „next-genowe” wyścigi Codemasters. EA ujawniło produkcję

Electronic Arts właśnie zaprezentowało pierwszą propozycję rozwijaną przez Codemasters. Wydawca przejął znane studio i może teraz zaprosić graczy na pokaz F1 2021. Na dobry początek poznaliśmy pierwsze szczegóły i możemy sprawdzić zwiastun.

Codemasters zostało kupione przez Electronic Arts i teraz wydawca może dzisiaj zapowiedzieć „grę wyścigową następnej generacji”. Tytuł zadebiutuje na rynku już 16 lipca i zaoferuje graczom zupełnie nowy tryb fabularny, rozszerzony tryb kariery z opcją gry dla dwóch graczy oraz trzy nowe tory – Portimão, Imola i Jeddah,

Najważniejszą nowością pozycji jest oczywiście tryb fabularny zatytułowane Braking Point, w którym gracze wyruszą w „epicką podróż, awansując z szeregów Formuły 2 do świata Formuły 1”. Deweloperzy pozwolą zainteresowanym poczuć się niczym prawdziwy kierowca.

Natomiast w trybie kariery pojawi się kooperacja – twórcy rozbudowali rozgrywkę i teraz dwóch kierowców może uczestniczyć w sieciowych zmaganiach lub przenieść rywalizację na tor w synchronicznych sesjach wyścigowych. W tym wariancie zabawy pojawi się także opcja Real-Season Start, dzięki której gracze będą mogli rozpocząć wyścig w dowolnym momencie sezonu.

W grze powrócą również takie opcje, jak My Team, podzielony ekran dla dwóch graczy, opcje krótszych sezonów w F1 i F2, integracja e-sportu oraz przystępne menu i obsługa. Seria pierwszy raz otrzyma dedykowaną wersję na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5 – w tym wypadku możemy liczyć na poprawioną oprawę wizualną i szybsze czasy ładowania.

Lee Mather, Franchise Game Director w Codemasters, zapowiedział fabularny tryb następującymi słowami:

„Braking Point to ekscytująca innowacja, nad którą pracowano latami. Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć doświadczenia płynące z gry i umożliwić graczom przeżywanie wzlotów i upadków życia w Formule 1 zarówno na torze, jak i poza nim. Braking Point przekształca grę i stawia graczy w centrum największego widowiska wyścigowego na naszej planecie”.

Źródło: Informacja prasowa: EA

Tagi: codemasters electronic arts F1 F1 2021