Wasteland 3 The Battle of Steeltown zaprezentowane. Sprawdźcie szczegóły fabularnego dodatku

Gry
703V
Wasteland 3 The Battle of Steeltown zaprezentowane. Sprawdźcie szczegóły fabularnego dodatku
Wojciech Gruszczyk | 15.04.2021, 16:01

Brian Fargo nie zakończył prac nad Wasteland 3. inXile Entertainment właśnie zapowiedziało fabularny dodatek do cenionej, ubiegłorocznej produkcji. Sprawdźcie konkrety dotyczące rozszerzenia zatytułowanego The Battle of Steeltown.

W zeszłym roku świat zapoznał się z Wasteland 3, które zostało docenione przez wielu graczy – dla Mateusza jest to jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Możemy jednak mieć pewność, że to nie koniec atrakcji w skutym lodem Kolorado, ponieważ deweloperzy właśnie zapowiedzieli fabularny dodatek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wasteland 3: The Battle of Steeltown zaprowadzi graczy do południowo-zachodniego Kolorado, gdzie znajduje się potężny kompleks fabryczny Steeltown. To właśnie w tym miejscu jest wytwarzany cały ciężki sprzęt wykorzystywany przez mieszkańców okolic – ciężarówki, zbroje, broń i roboty. Jak się jednak okazuje, niektóre dostawy trafiają do odbiorców z opóźnieniem, niektóre całkowicie znikają, więc sprawą muszą zająć się Strażnicy:

„Gdy Strażnicy tam docierają, okazuje się, że kompleks przemysłowy jest w nieładzie. Strajkujący robotnicy, naloty bandytów… nie wspominając o tym, że bramy szczelnie zamknięto. Bez pomocy dojdzie do buntu, który zabierze ze sobą przywódczynię Steeltown - Abigail Markham. Ale może to nie byłoby takie złe? ty i twoi Strażnicy musicie sami o tym zdecydować”.

Rozszerzenie zapewni graczom rozgrywkę single-player oraz w kooperacji, a podczas wykonywania zadań śmiałkowie zmierzą się z hordami wrogich robotów. Deweloperzy zadbali o nowe systemy – nakładanie efektów statusu, tarcze żywiołów, przewidywalne ataki i nieśmiercionośną broń, nadając potyczkom nowy wymiar i umożliwiając graczom wygrywanie bitew na zupełnie nowe sposoby. Co jednak ciekawe, odświeżające elementy pojawiają się także w podstawce – wraz z nowymi broniami, zbrojami, starciami i recepturami do craftingu.

David Rogers, reżyser gry, skomentował zapowiedź następującymi słowami:

„The Battle of Steeltown to nie tylko fantastyczny nowy rozdział w historii Wasteland 3, stawiający przed graczem masę wyborów, konsekwencji i wyjątkowego humoru, ale także zwieńczenie ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w tę grę od jej premiery. W ręce grających po raz pierwszy w Wasteland 3 trafi teraz najlepsza wersja gry. Na graczy powracających do Steeltown czekają natomiast niespodzianki: nowa historia, postacie i mechaniki walki, naprawdę zmieniające taktykę w nowy, wymagający sposób. Spotkają też postacie i historie, które rozpoczęli w podstawowej grze, dzięki nowym interakcjom z ukochaną przez wszystkich papugą o plugawym języku - „Where Are They Now?” Elfów Świętego Mikołaja i więcej. Całość dopełnia niesamowita, nowa postapokaliptyczna muzyka.”

Wasteland 3: The Battle of Steeltown zadebiutuje 3 czerwca i dodatek będzie dostępny na konsolach i PC.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper