Iza Łęcka Iza Łęcka 15.04.2021 13:33
OlliOlli World
380V

OlliOlli World zmierza na różne konsole i PC. Roll7 zapowiada „ambitną ewolucję”

Na wczorajszym wydarzeniu Nintendo zaprezentowano między innymi OlliOlli World. Twórcy nie stawiają wyłącznie na hybrydową konsolę, więc zaprezentowali nowe szczegóły dotyczące tytułu. Roll7 współpracuje z Private Division.

OlliOlli World to trzecia część serii, która ma być spełnieniem wielkich marzeń deweloperów. Wymyślona wizja dopiero w najnowszej odsłonie doczeka się oczekiwanej realizacji. Tak zamysł przedstawił Simon Bennett, jeden z dyrektorów generalnych Roll7:

„Jesteśmy szczęśliwi, że wreszcie zrealizowaliśmy wizję, jaką mieliśmy od początku istnienia serii OlliOlli, tworząc tę ambitną ewolucyjną odsłonę. Chcieliśmy przedstawić dziwną, wspaniałą i zróżnicowaną stronę deskorolkowej kultury poprzez grę, która skupia się na wypadach z przyjaciółmi, wynajdowaniu szalonych miejsc, wykręcaniu obłędnych trików i przede wszystkim jeździe wszędzie, gdzie się da!”

Obecnie studio współpracuje z Private Division, czyli zespołem Take-Two, który zajmuje się wspieraniem niezależnych tytułów. Doświadczona ekipa najpewniej okaże się nie lada pomocą dla Brytyjczyków, bowiem zawsze dba o dopracowaną prezentację gier.

OlliOlli World to deskorolkowa platformówka z elementami gry akcji, która wyznaczy nowy rozdział w całej serii. W trakcie opowieści gracze będą odkrywać świat, spotykając na swojej drodze wielu „mistycznych bogów deskorolki”. Zapewniona zostanie pełna personalizacja skatera, dzięki której zajmiemy się dobraniem odpowiedniego wyglądu, ale również trików i stylu.

Pozycja będzie charakteryzować się doskonałym sterowaniem:

„Superprecyzyjne sterowanie w połączeniu z doskonale opracowaną rozgrywką zawsze były filarami, na których opierała się seria OlliOlli. Nowa odsłona – OlliOlli World – to platformówka, dzięki której początkujący gracze będą czerpać radość z wyjątkowo rozbudowanego systemu kombinacji i wszystkiego, co ma do zaoferowania gra, a weterani deskorolki udowodnią swoje umiejętności i w mistrzowski sposób opanują mnóstwo ruchów na milionach unikalnych poziomów w trybie sandbox. Gracze zyskają także możliwość rzucenia wyzwania podobnie uzdolnionym rywalom z całego świata w ramach lig.”

OlliOlli World zostało zapowiedziane na pokazie Nintendo, choć będzie również dostępne na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych.

Źródło: Informacja prasowa: koolthings

Tagi: OlliOlli World Private Division Roll7