Metal Gear Solid faktycznie powróci? Konami opublikowało tajemniczą wiadomość

Gry (plotka)
2261V
Metal Gear Solid faktycznie powróci? Konami opublikowało tajemniczą wiadomość
Wojciech Gruszczyk | 14.04.2021, 20:55

W ostatnich dniach mogliście napotkać na liczne plotki dotyczące serii Metal Gear Solid. Trudno przewidzieć, jakie naprawdę są plany na to IP, jednak Konami opublikowało właśnie tajemniczą wiadomość. Według pierwszych opinii – to może być teaser nadciągającej zapowiedzi.

Marka Metal Gear Solid trafiła do szuflady i choć Konami próbowało rozwijać IP po odejściu Hideo Kojimy, to jednak od lat czekamy na nową produkcję. Od dawna nie słyszeliśmy o nowych grach z serii, ale od kilku dni coraz częściej pojawiają się plotki dotyczące powrotu IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na początku tygodnia informowałem naszą społeczność o przecieku, według którego Konami szukało deweloperów zainteresowanych rozwijaniem MGS-a – japoński producent chciał zostać licencjodawcą i po prostu czerpać korzyści z pracy innego zespołu.

Konami już w tym miesiącu rozbudziło nadzieję na zapowiedź nowej gry, ponieważ firma potwierdziła swoje uczestnictwo podczas targów E3. Jednocześnie dzisiaj otrzymaliśmy zapowiedź GetsuFumaDen: Undying Moon, a teraz... Pojawiła się tajemnicza wiadomość.

Oficjalny profil Metal Gear odpowiada na wiadomość Toma Olsena (fikcyjna postać) i wspomina o spotkaniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wspomniany Tom Olsen to „technik utrzymania w Big Shell”, który od początku kwietnia publikuje takie screeny:

Muszę wspomnieć, że od kilku dni pojawiają się plotki dotyczące powrotu serii Metal Gear Solid. Słyszałem o remasterze Metal Gear Solid HD Collection (na aktualną i poprzednią generację), widziałem plotki o Metal Gear Solid Remake (na PS5), a nawet wpadłem na niepotwierdzone informacje o współpracy Microsoftu z Konami, by wskrzesić MGS-a.

Co to będzie? Nie mam pojęcia, ale mam nadzieję, że coś faktycznie nadciąga.

Źródło: Twitter: Metalgear

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper