Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2021 14:41
Diablo 2 Resurrected  x Diablo 4
1066V

Twórcy Diablo 2 Resurrected pomagają przy Diablo 4 i zapraszają do beta testów odświeżonej gry

Vicarious Visions zostało odesłane do Blizzarda nie tylko, by pracować przy Diablo 2 Resurrected. Twórcy świetnych remasterów otrzymali także szansę rozwijania najnowszej odsłony kultowego Diablo. Studio nie może narzekać na brak pracy.

W zeszły weekend miałem okazję grać w Diablo 2 Resurrected, więc już na początku tygodnia przedstawiłem swoje wrażenia z technicznej alfy. Przed nami jednak najlepsze, ponieważ deweloperzy zapowiedzieli, że podczas kolejnych testów otrzymamy możliwość sprawdzenia trybu sieciowego – przedstawiony wycinek zawierał zaledwie 2 akty i 3 postacie.

Chcecie wypróbować Diablo 2 Resurrected? Warto wskoczyć na stronę Blizzarda, gdzie możecie wyrazić chęć uczestnictwa w becie. Wydarzenie pewnie kolejny raz odbędzie się na PC, ale warto pamiętać, że jeszcze w tym roku tytuł ma trafić również na konsole.

Za Diablo 2 Resurrected odpowiada Vicarious Visions, które jak się okazuje nie zostało odesłane do Blizzarda tylko do jednego odświeżenia. Twórcy potwierdzają, że pracują również nad Diablo 4 – deweloperzy poszukują scenarzystę, który zajmie się tworzeniem dialogów, biografii postaci oraz samej fabuły do nowej odsłony. Deweloper zajmie się również tworzeniem zadań.

Jest to na pewno ciekawa wiadomość, która potwierdza, że Blizzard otrzymał duże wsparcie. Vicarious Visions posiada doświadczenie pracy nad wielkimi pozycjami i deweloperzy Diablo 4 na pewno wykorzystają taką pomoc i będą mogli szybciej opracowywać poszczególne elementy gry.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/78721/diablo-2-resurrected-dev-vicarious-visions-to-help-with-4/index.html

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected