Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.04.2021 11:40
Coraz więcej starszych graczy. Wyraźny wzrost w grupie po 55 roku życia
1054V

Coraz więcej starszych graczy. Wyraźny wzrost w grupie po 55 roku życia

Granie już dawno temu przestało być rozrywką tylko dla bardzo młodych ludzi. Obecnie najszybciej rozwijająca się grupa wiekowa fanów grania to ludzie po 55 roku życia.

Global Web Index, grupa badająca zachowania konsumentów, opublikowała wyniki swojej najnowszej pracy. Po przyjrzeniu się prawie 20 tys. graczy z wielu krajów świata, Global Web Index doszło do wniosku, że w ostatnim czasie najszybciej rozwijającą się grupą wiekową ludzi bawiących się przy interaktywnej rozrywce są osoby od 55 do 64 roku życia. Graczy tylko z tej grupy wiekowej przybyło o 32% przez 3 ostatnie lata.

Według badań Global Web Index 24% dziadków i rodziców postrzega gry, jako świetną rodzinną rozrywkę. Aż 84% użytkowników Internetu bawi się przy grach wideo.

"Gracze są często przedstawiani w mediach w specyficzny sposób. Tak jak w przypadku wielu innych stereotypów, sprawy nie mają się tak, jak może się wydawać przy pobieżnej analizie" - powiedział David Melia, wicprezes Global Web Index.

Kilka miesięcy temu analitycy z NPD podali, że tylko w 2020 roku przybyło 17% graczy z grupy wiekowej 45+ (w porównaniu z sytuacją w 2019 roku). 

Śmiało można powiedzieć, że są to jak najbardziej pozytywne informacje - im więcej dojrzałych ludzi bawiących się na konsolach, PC czy smartfonach, tym większa szansa na poważniejszy gameplay i bardziej wyrafinowaną oprawę fabularną w nowych grach.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-04-12-new-market-research-reveals-growing-number-of-old-aged-gamers

Tagi: badanie gracze wiek