Iza Łęcka Iza Łęcka 13.04.2021 10:16
PS Plus
1616V

PS Plus blokuje możliwość kupowania gier z PS3 i PS Vita. Gracze nie mogą rozbudować własnych katalogów

Sony nie poradziło sobie z popularną niedogodnością na starszych konsolach, która w obliczu zamknięcia PlayStation Store na PlayStation 3, PlayStation Vicie oraz PlayStation Portable stanowi dodatkową trudność. Użytkownicy muszą płacić za PS Plus, jeśli chcą ogrywać starsze tytuły – usługa blokuje możliwość kupienia wskazanych gier z PS Store.

Gracze zgłaszają kolejne komplikacje bezpośrednio związane z przestarzałą infrastrukturą Sony, która nie została usprawniona na platformach liczących sobie wiele lat i najpewniej nie otrzyma już potrzebnych aktualizacji.

Jak wiadomo Sony zapowiedziało odłączenie PS3, PS Vity i PSP od PlayStation Store, przez co gracze stracą dostęp do wielu ekskluzywnych (w cyfrowej dystrybucji) pozycji. Obecnie sympatycy marki doświadczają problemów z pobieraniem tytułów, a także nie mogą ściągać niektórych aktualizacji.

To jednak nie koniec niedogodności – na starszych sprzętach Sony nie naprawiło komplikacji, która na przestrzeni wielu lat była wielokrotnie zgłaszana przez społeczność, a była powiązana z abonamentem Japończyków i darmowym udostępnianiem produkcji. Jeśli użytkownik dzięki PS Plus pobrał takie tytuły jak przykładowo Uncharted: Złota Otchłań (PS Vita) czy Uncharted 3: Oszustwo Drake’a (PS3), to nie mógł ich nabyć w PlayStation Store.

Japoński producent dopiero na PS5 zajął się niedoróbką, dzięki czemu pojawia się kilka opcji zdobycia danej pozycji – chociażby poprzez PlayStation Plus, PlayStation Now lub z cyfrowego sklepu.

Na PS3, PS Vicie i PSP brakuje wspomnianego udogodnienia, przez co posiadając pewne gry dzięki ofercie PlayStation Plus, nie można ich nabyć w promocji, przygotowując się do odłączenia konsol od PlayStation Store.

W rezultacie użytkownicy starszych platform, pragnąc nadal posiadać w swojej bibliotece daną produkcję, będą musieli stale wykupować abonament Japończyków – choć najlepszym rozwiązaniem byłoby zdobycie tytułu w sklepie Sony.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/04/ps_plus_oversight_is_a_bummer_for_ps3_ps_vita_owners

Tagi: PlayStation 3 PlayStation Store PlayStation Vita ps plus PS Store PS Vita PS3 PSP