Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.04.2021 09:57
outriders
1026V

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii. Outriders już poza TOP 10

Wydawane w ostatnich tygodniach nowości nie mają szczęścia na brytyjskim rynku. W rankingu sprzedaży z UK kompletnie brakuje świeżych produkcji.

Świeżych wydawnictw brakuje nie tylko w Top 10, ale również w całym rankingu 40 najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii.  Śmiało można więc powiedzieć, że na rynku gier pudełkowych zapanowała stagnacja. Pierwsze miejsce zajął tytuł wydany w marcu 2020 roku, czyli Animal Crossing: New Horizons, które cały czas podbija serca kolejnych posiadaczy Nintendo Switch. Sprzedaż tej produkcji spadła o 21% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni, a i tak produkcja uplasowała się na najwyższej lokacie zestawienia.

Drugie miejsce przypadło FIFA 21 - tutaj wyniki spadły o 34% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Podium zamknął exclusive ze Switch, czyli Mario Kart 8: Deluxe, co wskazuje na to, jak dobrze sprzedają się zestawy Switch z tą grą w UK.

Z rankingu TOP 10 wypadło wydane 1 kwietnia Outriders, które zajęło miejsce 16. Sprzedaż polskiej strzelanki zmalała ostatnim tygodniu o 74%. Na całym rynku sprzedaż gier pudełkowych spadła w ostatnim tygodniu o 28% rok do roku.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (wydania pudełkowe, ostatni tydzień):

 1. Animal Crossing: New Horizons
 2. FIFA 21
 3. Mario Kart 8: Deluxe
 4. Super Mario 3D World + Bowser's Fur
 5. Minecraft (Switch)
 6. Monster Hunter Rise
 7. Grand Theft Auto 5
 8. Call of Duty: Black Ops Cold War
 9. Ring Fit Adventure
 10. Assassin's Creed Valhalla
   

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-04-11-animal-crossing-new-horizons-reclaims-no-1-spot-uk-boxed-charts

Tagi: sprzedaż uk wielka brytania