Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2021 15:30
Premiery Warner Bros. w kinach
701V

Warner Bros. potwierdza oficjalny powrót premier kinowych od 2022 roku. HBO Max nie wyprze dużych ekranów

Gdy pod koniec ubiegłego roku Warner Bros. poinformowało, że w najbliższym czasie ich największe premiery trafią do HBO Max, wielu ludzi martwiło się, czy ma to związek z "końcem" kin - nic takiego jednak nie ma w planach. 

Na pewno każdy pamięta wielkie ogłoszenie Warner Bros. odnośnie do swojej dystrybucji największych hitów. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku poinformowali o dystrybucji swoich najbliższych produkcji na platformie HBO Max. Jednak jeszcze w ubiegłym miesiącu napływały do nas informacje, że być może za jakiś czas sytuacja się zmieni, a cyfrowe premiery są zaledwie "okresem przejściowym".

Teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że rzeczywiście będziemy mieli miejsce z powrotem do "premier kinowych". Przynajmniej ze strony Warner Bros., co potwierdził niedawno sam prezes wytwórni, Jason Kilar. Jak sam wspomniał, sytuacja związana z debiutami na platformie od HBO zakończy się wraz z końcem bieżącego roku, a później wszystko będzie tak, jak dawniej

Myślę, że bardzo uczciwie jest powiedzieć, że duże, no wiesz, powiedzmy, duży film DC… bardzo uczciwie jest powiedzieć, że najpierw będą trafiały wyłącznie do kin, a potem na HBO Max - po tym, jak trafią do kin.

Oznacza to tyle, że jeśli będziemy chcieli zobaczyć nadchodzący film "The Batman" z Robertem Pattinsonem, jedyną premierową opcją będzie udanie się do kina. I osobiście muszę przyznać, że nawet mnie to cieszy - oczywiście najlepsza byłaby możliwość wyboru, ale premiery na ogromnych salach z wielkimi ekranami i genialnym udźwiękowieniem to po prostu swego rodzaju rytuał, a nie tylko zwykły seans. 

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/warner-bros-movies-returning-theaters-2022/

Tagi: kina premiery Warner Bros.