Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2021 01:24
Uncharted Netflix
7932V

Uncharted, Morbius i inne hity Sony trafią na Netflix! Platforma streamingowa ogłasza wielką współpracę

Netflix i Sony Pictures Entertainment zawarły wielką współpracę, na mocy której to właśnie na serwery streamingowego giganta trafią największe hity wytwórni. Widzowie mogą liczyć na między innymi „Uncharted” czy też „Morbiusa”.

Jak podaje redakcja Deadline, Netflix i Sony Pictures Entertainment zawarły „znaczącą umowę licencyjną”, dzięki której streamingowa platforma otrzyma wyłączność na kinowe hity debiutujące od 2022 roku.

Widzowie nie mogą liczyć na bezpośrednią premierę w kinach oraz SVOD, ale Netflix otrzymał 18-miesięczne okno na wyłączność wszystkich filmów Sony Pictures Entertainment, które będą debiutować w następnych latach.

Jak to ma wyglądać? Na początku przykładowo „Uncharted” trafi do kin, ale po zakończeniu emisji, produkcja zostanie udostępniona właśnie na Netflix. Dopiero po wspomnianym czasie, historie będą mogły wylądować na inne platformy.

Netflix zdobył umowę w naprawdę ciekawym czasie, ponieważ w 2022 roku Sony wyda między innymi: „Uncharted” oraz „Morbiusa”. Platforma zagwarantowała sobie nawet możliwość zdobycia wszystkich nowych produkcji, które wytwórnia będzie chciała stworzyć do streamingu – dopiero gdy Netflix odmówi, to Sony będzie mogło rozmawiać z innymi korporacjami.

Netflix otrzyma możliwość wrzucenia do swojej biblioteki tytułów z takich serii jak: „Spider-Man”, „Venom”, „Jumanji” czy „Bad Boys”, ale warto podkreślić, że współpraca obejmuje wszystkie wytwórnie Sony oraz gatunki, czyli także Sony Pictures Animation, które pracuje nad kontynuacją „Spider-Man: Into the Spider-Verse”.

Aktualnie nie potwierdzono, po ilu dniach filmy Sony trafią na Netflix, ale warto dodać, że ostatnio wszystkie wytwórnie skracają czas wyłączności dla „wielkiego ekranu” i historie trafiają na platformy SVOD znacznie szybciej. Dla przykładu, historie Paramount będą debiutować w SVOD już po 45 dniach od emisji w kinach.

Źródło: https://deadline.com/2021/04/netflix-sony-pictures-licensing-deal-streaming-starz-spider-man-1234730124/

Tagi: Netflix sony pictures spider-man uncharted