Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.04.2021 12:50
Godzilla vs. Kong
1257V

Godzilla vs. Kong. Film przywraca nadzieję w moc kin - zarobki idą w setki milionów

Jedną z najbardziej zniszczonych przez pandemię gałęzi branży rozrywkowej są oczywiście kina, które przez wiele miesięcy były zamknięte, a dziś mało kto w ogóle chce do nich chodzić ze względu na strach przez koronawirusem.

Warner Bros. wraz  Legendary Entertainment postanowiły zaryzykować i przeprowadzić równoczesną premierę filmu Godzilla vs. Kong na HBO Max oraz w tradycyjnych kinach, co okazało się naprawdę bardzo dobrym pomysłem.

Okazuje się, że widzowie są tak wygłodniali kinowych emocji, że trzecia odsłona przygód Godzilli doczekała się milionów widzów w przeciągu zaledwie 5 pierwszych dni - aby pokazać z jaką skalą sukcesu mamy do czynienia, zestawimy sobie film z jego bezpośrednim poprzednikiem.

Godzilla: Król potworów w weekend otwarcia doczekał się zarobku rzędu prawie 48 milionów dolarów, ale wtedy okres ten trwał standardowo trzy dni. Godzilla vs. Kong doczekało się zaś pięciodniowego weekendowego debiutu, dzięki któremu zarobił około 48,5 mln dolarów w czasach szalejącej na świecie pandemii. Różnica jest oczywiście widoczna, ale jasno pokazuje, że zbliżone do poprzednika wyniki są bardzo dobrym prognostykiem dla całej kinowej branży. 

Jeśli zaś chodzi o cały świat, tutaj nowa produkcja Legendary Entertainment zgarnęła już ponad 285 milionów dolarów, co w zestawieniu z 386 milionami z 2019 roku robi ogromne wrażenie. Wtedy Godzilla potrzebowała 13 tygodni na taki zarobek, zaś teraz mamy ponad połowę tego rezultatu w niespełna 1 tydzień.

Godzilla vs. Kong - wynik po 5 dniach

  • Otwarcie: 48,500,000$
  • Całość: 285,400,000$

Godzilla: Król potworów - wynik po 13 tygodniach 

  • Otwarcie: 47,776,293$
  • Całość: 386,600,138$

Tagi: Godzilla Godzilla vs. Kong Kino legendary entertainment Warner Bros.