Iza Łęcka Iza Łęcka 01.04.2021 09:52
Daniel Craig Na Noże 2
996V

Na noże 2 i Na noże 3 trafią na Netflix. Platforma zapłaci ponad 400 mln dolarów

Netflix przejął prawa do stworzenia „Na noże 2” i „Na noże 3”. Streamingowy gigant może otrzymać wyłączność na zrealizowanie klimatycznych produkcji, które wyreżyseruje Rian Johnson, a głównym bohaterem ponownie zostanie Daniel Craig.

„Na noże” okazało się sporym sukcesem. Pomiędzy kręceniem kolejnych przygód Jamesa Bonda, Daniel Craig wziął udział w filmie, którego fabuła była inspirowana dziełami Agathy Christie. Duet Johnson i Bergman opracowali scenariusz dotyczący jednego ze śledztw prywatnego detektywa Benoita Blanca, który otrzymał za zadanie wyjaśnienie powodów śmierci pewnego bogacza. Historia została przyjęta ze sporym entuzjazmem widzów - przy budżecie 40 mln dolarów, „Na noże” w box office zarobiły ponad 311 mln dolarów.

Prawa do kolejnych odsłon filmu pragnie jednak zagarnąć Netflix. Jak donosi Deadline niedawno miały miejsce pertraktacje pomiędzy trzema gigantami - Netflixem, Apple i Amazonem - z których zwycięsko wyszli włodarze pierwszego serwisu. Czerpiąc z zaufanych źródeł, dziennikarze wskazują, że transakcja na „Na noże 2” i „Na noże 3” opiewa na ponad 400 mln dolarów (możliwe, że mowa nawet o 450 mln dolarów), co czyni ją jedną z najdroższych w historii streamingu.

Prace nad „Na noże 2” startują już niebawem - wiemy, że zdjęcia rozpoczną się już 28 czerwca w Grecji, więc w najbliższym czasie powinniśmy poznać wyniki castingów. Główną rolę w kryminale ponownie zagra Daniel Craig. Obserwatorzy branży filmowej śmiało twierdzą, że dla aktora może to być kolejna franczyza, na jakiej się skupi, po ukończeniu przygody z Agentem 007. Obecnie wiemy, że premiera „No Time to Die” została zaplanowana na 8 października 2021 roku.

Sprawdźcie naszą recenzję „Na noże”.

Tagi: Daniel Craig kryminał na noże Na noże 3 Netflix