Ghostrunner w rękach nowego wydawcy. Polska firma sprzedaje prawa do marki

News
1124V
Ghostrunner w rękach nowego wydawcy. Polska firma sprzedaje prawa do marki
Bartosz Dawidowski | 31.03.2021, 10:57

Ghostrunner niedawno doczekał się wersji demonstracyjnej na PS4, XOne i Switch (wcześniej próbkę gameplayu mogli sprawdzać za darmo tylko posiadacze PC). Teraz okazuje się, że polską markę przejął znany wydawca.

Rodzima firma All in! Games postanowiła sprzedać prawa do marki Ghostrunner znanemu wydawcy 505 Games. Transakcja ma opiewać na kwotę 5 mln euro. Do przejęcia marki Ghostrunner ma dojść już w kwietniu.

Oczywiście takie przejęcie Ghostrunnera nie dzieje się bez powodu. 505 Games chce rozwijać rzeczone IP. Póki co wydawca nie ujawnił swoich dokładnych zamiarów. Prawdopodobne jest, że w tworzeniu Ghostrunnera 2 będzie brać udział polskie studio One More Level, czyli autorzy pierwszego Ghostrunnera (wszystko zależeć będzie od decyzji 505 Games).

Wyniki sprzedaży nasyconego cyberpunkowym klimatem Ghostrunnera wydają się mocne. Według opublikowanych danych tytuł rozszedł się do końca 2020 roku w nakładzie ponad 500 tysięcy kopii.

"Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę, 505 Games było zainteresowane zakupem IP Ghostrunnera. Wówczas włoski wydawca nie był jednak skłonny zapłacić kwoty, której oczekiwaliśmy. Ghostrunner szybko okazał się ogromnym sukcesem, co przekonało ich do złożenia oferty – jednej z tych „nie do odrzucenia”. Transakcja pokazuje, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest właściwa. Kwota 5 milionów euro trafi wyłącznie do spółki i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej"– powiedział Piotr Żygadło, prezes All in! Games.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/all-in-games-scedowal-prawa-do-gry-ghostrunner-na-505-games-za-5-mln-euro,akcje,286867

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych