Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2021 07:44
Xiaomi Mi 11 Ultra
1696V

Xiaomi atakuje Sony i przemysł fotograficzny. Porównania Mi 11 Ultra z aparatami

Podczas wczorajszej konferencji Xiaomi ujawniono nowy, najdroższy smartfon w ofercie chińskiej firmy. Sprzęt ma się wyróżniać niesamowitą jakością wykonywanych zdjęć.

Specyfikację Xiaomi Mi 11 Ultra, który ma kosztować ok. 4000-5000 zł przedstawialiśmy już wczoraj, zaraz po konferencji Xiaomi. Warto w tym miejscu wspomnieć szerzej o najważniejszej atrakcji, jaką wyróżnia się model Mi 11 Ultra. Chodzi oczywiście o największą matrycę światłoczułą w historii smartfonów, opracowaną we współpracy z Samsungiem (więcej na temat tego rekordowego w kategorii smartfonów sensora pisaliśmy tutaj)

Xiaomi jest tak pewne swojej fotograficznej technologii, która ma deklasować całą smartfonową konkurencję, że postanowiło stanąć w szranki z producentami aparatów. Dokładnie podczas konferencji chińska firma wzięła na celownik Sony i model aparatu RX100 M7 (DSC-RX100 VII), kosztujący ok. 4000 zł, mówiąc o "wojnie między profesjonalnymi aparatami, a smartfonami". Xiaomi Mi 11 Ultra ma stanowić rewolucję w jakości zdjęć wykonywanych na mobilnym sprzęcie i firma postanowiła pokazać to na swojej konferencji, zestawiając zdjęcia tych samych scen, wykonywane nowym smartfonem i wspomnianym aparatem Sony. Xiaomi twierdzi, że w każdej z tych sytuacji smartfon Mi 11 Ultra wygrywa z aparatem Sony.

Rzeczone porównanie czeka na was w filmiku poniżej.

Niestety w Sieci nadal brakuje przykładów zdjęć w pełnej rozdzielczości, wykonanych modelem Xiaomi Mi 11 Ultra. Swój wstępny werdykt wydał już jednak znany portal DXOmark, który wystawił temu smartfonowi najwyższą ocenę w historii w kategorii fotografii.

Poniżej czekają też na was pierwsze unboxingi Xiaomi Mi 11 Ultra. Póki co wiemy tylko o premierze w Chinach, gdzie smartfon ma trafić do sprzedaży w pierwszych dniach kwietnia. Xiaomi nie podało jeszcze terminu premiery sprzętu w innych krajach.


Źródło: Youtube/Xiaomi

Tagi: fotografia smartfony xiaomi